Proponuję.

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Marian

Re: Proponuję.

Postautor: Marian » 18 lip 2017, 9:37

sciemniacz pisze:W takim razie przegramy. Ale ważne że zachowamy tożsamość i zrozumienie zasad demokracji. No to trzymajcie się. :)

Nie przegramy jeśli lenie obudzą sie i pójdą do urn i ... jeśli nie będzie za późno.

PS.
Trzymamy się,trzymamy.Ty też trzymaj się ... tego forum - jesteś tu POtrzebny.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 18 lip 2017, 10:45

Marian pisze:Nie przegramy jeśli lenie obudzą sie i pójdą do urn i ... jeśli nie będzie za późno.

Szczerze mówiąc Marianie, to przeciętny wyborca w najlepszym wypadku ma gdzieś sposób powoływania członków KRS i czy w TK i SN zasiadają tacy czy inni sędziowie. Więc stawiając się w sytuacji wyborcy typowego, czyli emeryta z Warszawy, młodego małżeństwa z Rzeszowa, rolnika z Podlasia czy ekspedientki z Suwałk, samotnie wychowującej dwoje dzieci, zagłosuję na tych którzy przedstawią mi lepszą ofertę i na dodatek będzie ona wiarygodna. Czyli na PiS. I to w zasadzie tyle w temacie. Ja nie wiem w jakim świecie żyją forumowicze i czy nie zauważyli tak jak ja zauważyłem w środowisku, w którym się obracam, wielkich zmian sposobu w jaki jest postrzegany PiS. To już nie jest jedynie partia posmoleńska. To jest partia sukcesu społecznego, partia która dotrzymuje obietnic i partia, która obnaża patologie. Ja się pierwszy raz spotykam, żeby zwykli ludzie tak otwarcie chwalili rządzących. Zazwyczaj rodak zagadnięty na tematy polityczne odpowiadał w sposób niecenzuralny. Teraz bardzo się to zmieniło. Te gadki o tym jaką to wartością jest różnorodność opozycji, jedynie mnie załamują. Bo PO nie przetrwa ośmiu lat w opozycji tak jak przetrwało PiS. A na krócej się nie zanosi.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 18 lip 2017, 11:06

sciemniacz pisze:Ja nie wiem w jakim świecie żyją forumowicze i czy nie zauważyli tak jak ja zauważyłem w środowisku, w którym się obracam, wielkich zmian sposobu w jaki jest postrzegany PiS. To już nie jest jedynie partia posmoleńska. To jest partia sukcesu społecznego, partia która dotrzymuje obietnic i partia, która obnaża patologie. Ja się pierwszy raz spotykam, żeby zwykli ludzie tak otwarcie chwalili rządzących.

Heu, że tak się zapytam... To dlaczego ciągle popierasz PO?

A Marian to od 35 lat żyje w Dunkierce, o Polsce to wie tyle, co francuskie gazety napiszą.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 18 lip 2017, 11:34

MalexaKrost pisze:Heu, że tak się zapytam... To dlaczego ciągle popierasz PO?

Jestem zagorzałym przeciwnikiem rewolucji. Jestem zwolennikiem praworządności. Lubię porządek. Przedkładam czyny nad słowa. I wierzę w to, być może naiwnie, że Platforma Obywatelska ma szansę być partią reprezentującą te wartości. Bardzo niedużo mi już tej wiary zostało, ale gdyby nie ona to zwyczajnie nie miałbym na kogo zagłosować. Nie mogę natomiast potępiać i rozumiem ludzi, którzy popierają ugrupowanie, którego polityka przynosi im bardzo wymierne korzyści. I mam świadomość, że to właśnie o nich często przez to ostatnie ćwierć wieku zapominano. I wiele fajnych rzeczy się dzieje, polityka historyczna, pamięć bohaterów, duma narodowa, poczucie bezpieczeństwa, nagłośnienie patologii. Platforma też tak mogła. Szkoda że nie była zmuszona.
Mimo wszystko cel nie uświęca środków. Dlatego PO.

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 18 lip 2017, 11:56

Mianowanie pięciu sędziów TK na zapas, odszkodowanie dla gangstera, bo siedział w celi, wyroki po 15 latach, zabieranie dzieci za biedę to ta najwyższa wartość? Właściwie to nie mam się czego czepiać, każdy ma prawo chcieć czego chce.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 18 lip 2017, 12:33

A we Wrocławiu na komisariacie zabili człowieka, więc policja to mordercy i trzeba ją rozwiązać - to jest argumentacja w twoim stylu. W dalszym ciągu nie rozumiesz, że problem nie tkwi w systemie czy też organizacji tylko ludziach.

A tak na marginesie to na zapas sejm poprzedniej kadencji wybrał 2 a nie 5.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 18 lip 2017, 12:38

HarryBrown pisze:A we Wrocławiu na komisariacie zabili człowieka, więc policja to mordercy i trzeba ją rozwiązać - to jest argumentacja w twoim stylu.

Nie. Ja powiem: Musi być zewnętrzna kontrola nad policjantami. I jest.

Tak samo musi być zewnętrzna kontrola nad sędziami ale tej nie ma. Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie tak jest. PiS to wykorzystuje a PO się daje wrobić w obronę najbardziej znienawidzonej kasty w Polsce. Aż przykro patrzeć, jak rozgrywają was jak dzieci.

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 18 lip 2017, 12:40

HarryBrown pisze:A tak na marginesie to na zapas sejm poprzedniej kadencji wybrał 2 a nie 5.

Pięciu. Kadencja wszystkich zaczynała się po wyborach ale z trzema posłużono się takim kruczkiem, że przed pierwszą sesją następnego sejmu.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 18 lip 2017, 12:46

MalexaKrost pisze:Mianowanie pięciu sędziów TK na zapas, odszkodowanie dla gangstera, bo siedział w celi, wyroki po 15 latach, zabieranie dzieci za biedę to ta najwyższa wartość? Właściwie to nie mam się czego czepiać, każdy ma prawo chcieć czego chce.

Dwóch na zapas. Trzech zostało wybranych legalnie, zgodnie z orzeczeniem TK.
Jesteśmy tylko ludźmi. Moim zdaniem to nie jest tak, że sądy są siedliskiem upadku, a sędziowie w przerwach pomiędzy wydzieraniem matkom dzieci i uwalnianiem gangsterów, zajmują się jazdą na podwójnym gazie, kradzieżą kiełbasy za 8 złotych, pendrajwa za 3 dychy i wiertła za dwójkę. W każdym środowisku znajdą się jednostki słabsze. Wśród polityków też. Nie uważam, żeby kwalifikacje moralne czy merytoryczne tych drugich górowały nad sędziowską średnią. Jestem przekonany, że nie.

Marian

Postautor: Marian » 18 lip 2017, 12:51

sciemniacz pisze:
Marian pisze:Nie przegramy jeśli lenie obudzą sie i pójdą do urn i ... jeśli nie będzie za późno.

Szczerze mówiąc Marianie, to przeciętny wyborca w najlepszym wypadku ma gdzieś sposób powoływania członków KRS i czy w TK i SN zasiadają tacy czy inni sędziowie. Więc stawiając się w sytuacji wyborcy typowego, czyli emeryta z Warszawy, młodego małżeństwa z Rzeszowa, rolnika z Podlasia czy ekspedientki z Suwałk, samotnie wychowującej dwoje dzieci, zagłosuję na tych którzy przedstawią mi lepszą ofertę i na dodatek będzie ona wiarygodna. Czyli na PiS. I to w zasadzie tyle w temacie. Ja nie wiem w jakim świecie żyją forumowicze i czy nie zauważyli tak jak ja zauważyłem w środowisku, w którym się obracam, wielkich zmian sposobu w jaki jest postrzegany PiS. To już nie jest jedynie partia posmoleńska. To jest partia sukcesu społecznego, partia która dotrzymuje obietnic i partia, która obnaża patologie. Ja się pierwszy raz spotykam, żeby zwykli ludzie tak otwarcie chwalili rządzących. Zazwyczaj rodak zagadnięty na tematy polityczne odpowiadał w sposób niecenzuralny. Teraz bardzo się to zmieniło. Te gadki o tym jaką to wartością jest różnorodność opozycji, jedynie mnie załamują. Bo PO nie przetrwa ośmiu lat w opozycji tak jak przetrwało PiS. A na krócej się nie zanosi.

No właśnie. Tak jest jak piszesz... Jadąc zimą w krakowskim tramwaju słyszałem rozmowę dzóch pań.Był to okres kiedy okropny smog wyciskał łzy z oczu a panie tak mniej więcej mówiły :
-A wiesz pani co,w Krakowie w zimie zawsze tak było i było dobrze a teraz to te,co to produkują maski do oddychania straszą naród jakimś smogiem żeby ludzie kupowali ich maski.
A jakim powodzeniem cieszy się pińcetplus...Dajom to my bierem i dobrze żyjem.
Jak we Francji.Tutaj też dają. Komu ? Przybyszom z Afryki / nie mylić z uchodźcami z Syrii /.
Nie pracują,płodzą dzieci i żyją ... jak w Polsce.
Czysta patologia ale PiS dzięki temu ma poparcie.
We Francji od lat mądrzy chcą wprowadzić system by pomoc na dzieci była udziaelana albo w formie bonów na potrzeby dzieci albo wypłacana tylko pracującym. Mam nadzieję,że Macron i jego ugrupowanie polityczne doprowadzi wreszcie do tego.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 18 lip 2017, 13:21

MalexaKrost pisze:
HarryBrown pisze:A we Wrocławiu na komisariacie zabili człowieka, więc policja to mordercy i trzeba ją rozwiązać - to jest argumentacja w twoim stylu.

Nie. Ja powiem: Musi być zewnętrzna kontrola nad policjantami. I jest.

Tak samo musi być zewnętrzna kontrola nad sędziami ale tej nie ma. Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie tak jest. PiS to wykorzystuje a PO się daje wrobić w obronę najbardziej znienawidzonej kasty w Polsce. Aż przykro patrzeć, jak rozgrywają was jak dzieci.

No i co z tego, że jest kontrola skoro na komisariatach jak było źle tak jest. A jeszcze na dodatek kontrolujący chcieli zamieść pod dywan sprawę z Wrocławia.

Na temat kontroli sędziów w Europie masz bardzo mgliste pojęcie sądząc po twojej wypowiedzi. Byś miał nad czym myśleć to kilka przykładów:
Niemcy i Austria - sędziowie mają ustawowy status funkcjonariuszy państwowych i jako tacy podlegają sądownictwu administracyjnemu jak każdy inny urzędnik mający status funkcjonariusza publicznego.
Francja - sędziowie dyscyplinarnie odpowiadają przed specjalnym organem zwanym Radą Stanu.
Hiszpania i Włochy - odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów odbywa się przed specjalnym sądem dyscyplinarnym w skład którego wchodzą sędziowie zawodowymi (we Włoszech także parlamentarzyści, którzy mają doświadczenie w zawodach prawniczych).

Jak masz czas to polecam przeczytanie tej publikacji:
https://www.iws.org.pl/pliki/files/IWS_ ... C3%B3w.pdf

Jeśli są wątpliwości co do postępowań dyscyplinarnych sędziów to należy wzmocnić przepisy opisujące zasady i przebieg postępowania dyscyplinarnego.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 18 lip 2017, 14:23

HarryBrown pisze:Jeśli są wątpliwości co do postępowań dyscyplinarnych sędziów to należy wzmocnić przepisy opisujące zasady i przebieg postępowania dyscyplinarnego.

Na tym ma polegać reforma SN. I przeciw temu nadzwyczajna kasta się buntuje. I idioci, z których ci sobie zrobili żywe tarcze.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 18 lip 2017, 14:26

A ty czytałeś w ogóle projekt ustawy o SN autorstwa pana Zbyszka? Po tej bzdurnej wypowiedzi jestem przekonany, że nawet nie zadałeś sobie trudu i bazujesz na kłamliwych wytycznych z Nowogrodzkiej.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 18 lip 2017, 19:26

HarryBrown pisze:A ty czytałeś w ogóle projekt ustawy o SN autorstwa pana Zbyszka? Po tej bzdurnej wypowiedzi jestem przekonany, że nawet nie zadałeś sobie trudu i bazujesz na kłamliwych wytycznych z Nowogrodzkiej.

Oszczędź atramentu, pan Zbyszek i jego projekt już nieważny, a jegomość to taki autorytet w tej dyskusji, niczym ze mnie fizyk jądrowy.
I always get what I want

exit

Postautor: exit » 20 lip 2017, 16:50

sciemniacz pisze:1. Zebrać główne ugrupowania krytyczne wobec polityki obecnej władzy w jedną koalicję.
2. Koalicja ta powinna być koalicją konstytucyjną - zmiana ustroju jest koniecznością.
3. Przygotować wspólne projekty ustaw regulujących podstawowe sfery życia społecznego, bez sfery obyczajowej.
4. Do dnia rozpoczęcia kampanii wyborczej przedstawić koalicyjny program.
5. Zagwarantować utrzymanie przywilejów socjalnych.
6. Do dyskusji programowej zaprosić szerokie grono autorytetów i powierzyć im decydujący głos w kwestii kształtu zmian.
7. Osoby te powinny zajmować pierwsze miejsca na listach wyborczych we wszystkich okręgach.
8. Nie używać w debacie publicznej słowa "PiS" - mówić wyłącznie o sobie i swojej ofercie.
9. Zakaz występów w mediach dla kontrowersyjnych polityków.
10. W razie wygranych wyborów, zrealizować własny program.

Pomysly dobre ale bym zaczekal z realizacja jak PIS zacznie sie sypac. Na razie maja pomysly i je realizuja. Jest to niezwykle i wyborcy sa w szoku ze mozna cos obiecac i realizowac.

pantg

Postautor: pantg » 20 lip 2017, 18:07

Kłamiesz Exit, tragedia polega na tym, że pisowski reżim realizuje TO CO NIE OBIECYWAŁ! W żadnym przedwyborczym programie pis nie pisał o tym, co teraz robi. A nazywasz to co robi pis to sobie Exit możesz jak chcesz, możesz nawet szambo nazywać perfumerią, a niszczenie niezależności sądów też możesz nazywać reformom, choć historia oceni to inaczej, tak jak już dzisiaj ocenia to bezstronna zagranica.

exit

Postautor: exit » 20 lip 2017, 18:30

pantg pisze:Kłamiesz Exit, tragedia polega na tym, że pisowski reżim realizuje TO CO NIE OBIECYWAŁ! W żadnym przedwyborczym programie pis nie pisał o tym, co teraz robi. A nazywasz to co robi pis to sobie Exit możesz jak chcesz, możesz nawet szambo nazywać perfumerią, a niszczenie niezależności sądów też możesz nazywać reformom, choć historia oceni to inaczej, tak jak już dzisiaj ocenia to bezstronna zagranica.

Klamac nie klamie tylko ty masz przesloniete oczy. A zagranica to niech sie trzyma od Polski na 13 dlugosci. Moj starszy mowil ze jak Polska wejdzie do Unii to bedzie koniec Unii i mial racje.

Marian

Postautor: Marian » 20 lip 2017, 19:53

exit pisze:
pantg pisze:Kłamiesz Exit, tragedia polega na tym, że pisowski reżim realizuje TO CO NIE OBIECYWAŁ! W żadnym przedwyborczym programie pis nie pisał o tym, co teraz robi. A nazywasz to co robi pis to sobie Exit możesz jak chcesz, możesz nawet szambo nazywać perfumerią, a niszczenie niezależności sądów też możesz nazywać reformom, choć historia oceni to inaczej, tak jak już dzisiaj ocenia to bezstronna zagranica.

Klamac nie klamie tylko ty masz przesloniete oczy. A zagranica to niech sie trzyma od Polski na 13 dlugosci. Moj starszy mowil ze jak Polska wejdzie do Unii to bedzie koniec Unii i mial racje.

Kolego z krótką pamięcia. ... Polska weszła do krajów wspólnoty europejskiej po referendum w 2003 roku.Wtedy 77,45 % Rodaków głosowało za wejściem do UE. A wiązało się to z cesją pewnej części polskich praw na rzecz praw UE - Rodacy godzili się na to. A dzisiaj ? Zapomniałeś tak jak twoi pupile będący u władzy? ...

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 20 lip 2017, 22:22

exit pisze:Klamac nie klamie tylko ty masz przesloniete oczy.

Bądź tak miły i daruj sobie ten refren radiomaryjnej propagandy dla twardego elektoratu, zbyt często go słyszę na żywo.

pantg pisze:Kłamiesz Exit, tragedia polega na tym, że pisowski reżim realizuje TO CO NIE OBIECYWAŁ! W żadnym przedwyborczym programie pis nie pisał o tym, co teraz robi.

I co z tego? Po to mają rydzykownię i kurwizję, żeby trąbić na cały kraj, że WŁAŚNIE TO, NIE CO INNEGO OBIECYWALI. Jak widać powyżej, czynią to skutecznie (przynajmniej w odniesieniu do części odbiorców)

exit

Postautor: exit » 21 lip 2017, 8:50

oldHorse pisze:
exit pisze:Klamac nie klamie tylko ty masz przesloniete oczy.

Bądź tak miły i daruj sobie ten refren radiomaryjnej propagandy dla twardego elektoratu, zbyt często go słyszę na żywo.

pantg pisze:Kłamiesz Exit, tragedia polega na tym, że pisowski reżim realizuje TO CO NIE OBIECYWAŁ! W żadnym przedwyborczym programie pis nie pisał o tym, co teraz robi.

I co z tego? Po to mają rydzykownię i kurwizję, żeby trąbić na cały kraj, że WŁAŚNIE TO, NIE CO INNEGO OBIECYWALI. Jak widać powyżej, czynią to skutecznie (przynajmniej w odniesieniu do części odbiorców)

Uprawiasz forumowy belkot i walisz cepem na oslep. Co ja mam z jakas kurwizja? Co to jest kurwizja w twoim belkocie? Czy tez rydzykownia? Czy propaganda radiomaryjna?
Czlowieku! Masz cos z rycerza!
Golym okiem widac ze teraz praca czeka na ludzi i nie trzeba prosic sie o zadna protekcje. Nawet kolesie z osiedla marudza ze coraz trudniej jest sie obijac bez pracy.
Za sady sie wzieli. Wreszcie. Moze Jaworowicz bedzie miala mniej roboty. Moze sie wezma za watowskie przekrety a nie srogie karanie robola za worek cementu.

Wróć do „Platforma Obywatelska”