Jeśli nie Platforma to kto / co ?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
MalexaKrost

Re: Jeśli nie Platforma to kto / co ?

Postautor: MalexaKrost » 13 lip 2017, 8:09

HarryBrown pisze:Owszem coś takiego jak wspólne prowadzanie się pod rączki przedstawicieli obu partii miało miejsce. Tylko nawet jakby doszło w 2005 r. do powołania wspólnego rządu, to długo by taki twór nie funkcjonował z przyczyn leżących po stronie obu partyjnych wodzów.

Niestety, nie mam aż tak rozwiniętej wyobraźni, by pisać o tym, co by było, wolę się skupić na tym, co było. W ogóle bardzo nie lubię słówka by, moim zdaniem brzmi ono paskudnie.

Marian

Postautor: Marian » 13 lip 2017, 8:32

HarryBrown pisze:Dobre materiały. Poglądowo wrzucam jeden wykres z tych materiałów w kontekście motywacji wyborców.
Obrazek

Wniosek nasuwa się jeden - mam nadzieję, że idealnie podsumowuje dyskusję oraz jasno i precyzyjnie wskazuje kierunek dalszych działań dla partii opozycyjnych w tym i PO.

Harry,
moje wnioski są następujące :
1.Głosujący na PO i na N nie popierają idei,programu i wartości głoszonych przez PiS.
2.Głosujący na PiS nie popierają idei,programu i wartości głoszonych przez PO i przez N.

Partie opozycyjne wyciągnęły z tego i z innych badań następujące / słuszne - moim zdaniem /wnioski:
1.Obnażać,krytykować pisowski program,wytykać popełniane błędy,przekręty /także świństwa /.
2.W swoim programie uwzględnić oczekiwania rozsądniejszych wyborców PiS.

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 13 lip 2017, 8:44

Marian pisze:
Harry,
1.Głosujący na PO i na N nie popierają idei,programu i wartości głoszonych przez PiS.
2.Głosujący na PiS nie popierają idei,programu i wartości głoszonych przez PO i przez N.

3.Głosujący na PO i na N nie popierają idei, programu i wartości głoszonych przez PO.
4.W ogóle nie ma żadnych idei, programu i wartości głoszonych przez PO.

Marian

Postautor: Marian » 14 lip 2017, 10:24

MalexaKrost pisze:
Marian pisze:
Harry,

3.Głosujący na PO i na N nie popierają idei, programu i wartości głoszonych przez PO.
4.W ogóle nie ma żadnych idei, programu i wartości głoszonych przez PO.

Przeczytaj to co napisałeś i idź się wstydzić :lol:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 25 lip 2017, 10:54

Wczorajsze jak i dzisiejsze wystąpienie szefa PO raczej optymizmem zwolenników nie powinno napawać. O przyciągnięciu nowych sympatyków również nie ma co liczyć.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 06 wrz 2017, 12:51

Chyba bardziej idzie o utrzymanie starych.

pantg

Postautor: pantg » 07 wrz 2017, 9:42

Mnie denerwuje, że Twój Ruch nie przyłącza się do walki z reżimem. Sam Palikot na swoim profilu fb zamieszcza sporadycznie jakiś przepis kulinarny i nic poza tym.

Marian

Postautor: Marian » 07 wrz 2017, 10:28

MalexaKrost pisze:Chyba bardziej idzie o utrzymanie starych.

Nasze społeczeństwo dzieli się cztery kategorie - a więc na tych co :
1 - myślą żołądkiem/brzuchem.
2 - myślą macicą - piękniejsza płeć albo powiedzmy żołnierzykiem - brzydsza płeć.
3 - myślą głową[*].
4 - nie myślą wcale[*][*].

Ja dostrzegam ,że ilość należących do kategorii number three[*] w RP nie zmienia się ale kategoria four [*][*] powiększa się w zastraszającym tempie ... co widać nawet na tutejszym forum.

PS.
Meleksie Krosto,Starzy, z kategorii [*] nie zawiodą Platformy ... Tego bądź pewien i ... nie bój żaby.

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 07 wrz 2017, 12:40

No to kamień z serca. Te 3% w wyborach ma PO zapewnione.

Marian

Postautor: Marian » 07 wrz 2017, 14:44

MalexaKrost pisze:No to kamień z serca. Te 3% w wyborach ma PO zapewnione.

Uważaj by ten kamień nie urwał Ci ... organu,nie połamał kolan i nóg :lol: .

Marian

Postautor: Marian » 03 paź 2017, 18:42

Jako "samochodziarz profesjonalista" uważam, że destrukcyjne i szkodliwe dla Polski działania obozu władzy będą miały swoje poważne konsekwencje, ale ich wystąpienie jest odsunięte w czasie - powiada "profesjonalista" L. Dorn.
https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/rzad ... c,119,2161
-----
Ja,jako "samochodziarz NIEprofesjonalistą" z uwagą przeczytałem powyższy artykuł. Polecam go W. Sz.Userom do równie uważnego przeczytania.
Artykuł skłania do zadumy ale /NIESTETY :!: / nie kreśli planów uniknięcia poważnych konsekwencji.
Czyli :
Nihil novi sub /polskim/sole... I polskiego Macrona nie widać na horyzoncie...

Wróć do „Platforma Obywatelska”