A może więcej odwagi, Platformo?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
proc

Re: A może więcej odwagi, Platformo?

Postautor: proc » 28 maja 2017, 20:42

Marian pisze:A udowodnij to - proszę...ale bez pustosłowia i bez usiłowania wyprowadzenia mnie z równowagi.
Ja lubię dyskusję rzeczową,dyskusję,w którtej dyskutujące osoby operują faktami,odnoszą się do treści wypowiedzianych/napisanych przez adwersera. W Twoich,Wielce Szanowny procu,tego nie ma.Ty bijesz poniżej pasa,nie respektujesz podstawowych zasad kulturalnej wymiany dyskusji.Takich jak Ty,dyskutantów,zazwyczaj wyprasza sie za drzwi.Ja tego zrobić nie mogę...Ale moge Cię ignorować - co od tej chwili zaczynam czynić.

Słabe żarty. Przeczytaj sobie chociażby wcześniejsze swoje, wielce merytoryczne wpisy w tym temacie, a może uda Ci się zrozumieć, jak daleko jesteś od tego, co postulujesz u innych, a więc odnoszenia się do treści, rzeczowej dyskusji opartej na faktach, elementarnych zasadach kultury osobistej i tym podobnych, niestosowanych przez Ciebie pojęciach.
Już jakiś czas temu prosiłem Cię, abyś nie odpowiadał na moje wpisy, ale uznałeś, że podszczypywanie mnie będzie dla Ciebie świetną zabawą. Mam nadzieję, że wprowadzisz w życie swoją obecną deklarację o ignorowaniu mnie.
Nihil novi

pantg

Postautor: pantg » 29 maja 2017, 1:57

Procu, więcej dystansu w czasie dyskusji do nas wszystkich.
.
Mnie denerwuje w czasie dyskusji, gdy ktoś w swej krytyce stosuje idealną symetrie między PO a pisem. Szokujące jest to, że tą symetrie też znajdują liberalni publicyści.
.
Procu, w sytuacji, gdy pis dysponuje licznymi mediami czysto zakłamano- propagandowymi, a ogromna rzesza pisowskich publicystów propagandowych nie robią nic innego, tylko podle atakują przeciwników pisu oraz gloryfikują pisowski mafijny układ, to w takiej sytuacji Procu trzeba zważać na swoje słowa, by przypadkiem nie wychodzić na tego przysłowionego pożytecznego idiotę, który nie zdaje sobie sprawy, że swoimi słowami wspiera zło

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 maja 2017, 9:31

To ja się zapytam tak - suweren pokazuje obecnemu reżimowi środkowy palec, do władzy dochodzi obecna opozycja parlamentarna i co dalej? To że pislam trzeba zwalczać i potępiać jest rzeczą bezdyskusyjną. Ale co po ich rządach? Musi być jakaś wizja. pomysł, strategia, dyskusja, ścieranie poglądów, szukanie rozwiązań i kompromisów. Chyba nikt z Was nie chce zamienić jednej dyktatury w kolejną.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 29 maja 2017, 10:16

HarryBrown pisze:To ja się zapytam tak - suweren pokazuje obecnemu reżimowi środkowy palec, do władzy dochodzi obecna opozycja parlamentarna i co dalej? To że pislam trzeba zwalczać i potępiać jest rzeczą bezdyskusyjną. Ale co po ich rządach? Musi być jakaś wizja. pomysł, strategia, dyskusja, ścieranie poglądów, szukanie rozwiązań i kompromisów. Chyba nikt z Was nie chce zamienić jednej dyktatury w kolejną.

Suweren nigdy nie pokaże obecnemu reżimowi środkowy palec jeśli na forum partii pretendującej do objęcia władzy będzie ustawiczne czepianie sie o drobiazgi do przywódców tej parti do rzekomego braku programu ...
Powtarzam :
Nie pluje się do jedynej jadalnej potrawy stojącej na stole :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 maja 2017, 10:36

Co nie oznacza, że jak ta jedyna potrawa jest nieosolona i przypalona należy mówić, że jest zajebiście smaczna ;)
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 29 maja 2017, 12:39

HarryBrown pisze:Co nie oznacza, że jak ta jedyna potrawa jest nieosolona i przypalona należy mówić, że jest zajebiście smaczna ;)

Czy Ty,Szanowny Kolego, piszący: ta jedyna potrawa jest nieosolona i przypalona dla jednych a dla innych jest strawna dostrzegasz tu jakąś koherencję? Jedni lubią taki smak a inni inny ale od mieszania w kotle jest kucharz a nie klienci - nieprawdaż?
A jak już jest się specem od kucharzenia albo za takiego się uważa to trzeba założyć własna kuchnię lub pójść do innej i nie stołować się w restauracji pod szyldem PO i równocześnie PiSioczyć na nią... bo inaczej jest to czysty masochizm a conajmniej pomieszanie z poplątaniem.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 maja 2017, 13:24

Wszystko zależy jak się patrzy na krytykę i jakie wnioski z niej wyciąga. Lech Wałęsa, który miał olbrzymie poparcie na początku lat 90-ych przez swoją pychę polegającą na byciu głuchym na uwagi i propozycje przegrał swój żywot w czynnej polityce. I w naszym przykładzie z nieosoloną i przypaloną potrawą możemy dojść do takiego momentu, że potrawa z jadalnej stanie się niejadalna bo będzie całkowicie spalona i do tego jeszcze mdła. A nawoływanie w obecnej sytuacji do tworzenia kolejnych kuchni jest działaniem na korzyść obecnego reżimu. Na samym antypislamstwie władzy się nie przejmie bo to da max 25-30% i już widać po najnowszych sondażach, że PO doszło do ściany i wyżej nie pójdą. Teraz chodzi o to jak zacząć skutecznie odbierać pislamistom elektorat. A tego samą antypislamską retoryką a także bezgraniczną miłością w przewodniczącego nie osiągniesz.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 29 maja 2017, 16:07

pantg pisze:Procu, więcej dystansu w czasie dyskusji do nas wszystkich.
.
Mnie denerwuje w czasie dyskusji, gdy ktoś w swej krytyce stosuje idealną symetrie między PO a pisem. Szokujące jest to, że tą symetrie też znajdują liberalni publicyści.
.
Procu, w sytuacji, gdy pis dysponuje licznymi mediami czysto zakłamano- propagandowymi, a ogromna rzesza pisowskich publicystów propagandowych nie robią nic innego, tylko podle atakują przeciwników pisu oraz gloryfikują pisowski mafijny układ, to w takiej sytuacji Procu trzeba zważać na swoje słowa, by przypadkiem nie wychodzić na tego przysłowionego pożytecznego idiotę, który nie zdaje sobie sprawy, że swoimi słowami wspiera zło

Pantg, postulujesz więcej dystansu w dyskusji i jednocześnie napominasz, aby nie dyskutować, bo jakakolwiek wymiana krytycznych poglądów obudzi potwory, które zjedzą Platformę i nas razem z nią.
"O PO tylko dobrze, albo wcale" jest zawołaniem, które poczyni więcej szkód niż cała wraża propaganda PiS. Naiwności myślenia życzeniowego nie trzeba udowadniać, tak samo jak bezsensu wiary w przesądy. Jeżeli nie podoba Ci się rozmowa o potrzebie samookreślenia programowego Platformy na naszym forum, to spluń za siebie trzy razy, może pomoże, na pewno nie zaszkodzi.
Pantg, zapewniam Cię, że nie dlatego PiS może utrzymać się u władzy, że zwolennicy Platformy dyskutują o jej przyszłości.
Strach przed otwartą i szczerą dyskusją jest co najmniej irracjonalny, chociaż wprowadza spory komfort - nie trzeba wysilać swego umysłu.
Powtórzę Ci to, co już wcześniej napisałem, ograniczanie wypowiedzi do bezrefleksyjnego skupiania się tylko i wyłącznie na krytykowaniu przeciwnika prowadzi do fanatyzmu, czyli jest przeciwskuteczne.
Ja chcę, aby Platforma była prawdziwą alternatywą dla PiS, a nie tylko wyborem mniejszego zła.

I na koniec, pokaż mi, w którym miejscu nie zważałem na słowa, przez co wsparłem ZŁO.
Nihil novi

Marian

Postautor: Marian » 29 maja 2017, 19:15

HarryBrown pisze:Wszystko zależy jak się patrzy na krytykę i jakie wnioski z niej wyciąga. Lech Wałęsa, który miał olbrzymie poparcie na początku lat 90-ych przez swoją pychę polegającą na byciu głuchym na uwagi i propozycje przegrał swój żywot w czynnej polityce. I w naszym przykładzie z nieosoloną i przypaloną potrawą możemy dojść do takiego momentu, że potrawa z jadalnej stanie się niejadalna bo będzie całkowicie spalona i do tego jeszcze mdła. A nawoływanie w obecnej sytuacji do tworzenia kolejnych kuchni jest działaniem na korzyść obecnego reżimu. Na samym antypislamstwie władzy się nie przejmie bo to da max 25-30% i już widać po najnowszych sondażach, że PO doszło do ściany i wyżej nie pójdą. Teraz chodzi o to jak zacząć skutecznie odbierać pislamistom elektorat. A tego samą antypislamską retoryką a także bezgraniczną miłością w przewodniczącego nie osiągniesz.

Tak,można i tak ,ale...
Wiesz lepiej niż ja jak głosuje polski suweren...Polski suweren nie głosuje za ale przeciw... Nie tylko polski bo całkiem spora część francuskiego elektoratu głosuje tak samo...
Wracając na polskie poletko.
Patrz dzięki czemu PiS wygrało.Wygrało na krytyce,na imputowaniu afer,na obiecankach rozliczenia poprzedników,Wygrało wybory i ani jednej sprawy nie wdrożyło za wyimaginowane afery rządów PO-PSL.Nie udowodniło przekrętów ale twierdzi,że jeszcze to zrobi i... i - o zgrozo - ma poparcie w sondażach.
Co się tyczy pomocy Platformie.
Trzeba pomóc,trzeba składać rzeczowe propozycje a nie przypieprzać się do nieistotnych problemów.Trzeba brać udział w dyskusjach organizowanych przez PO. Na dzień dzisiejszy są to dyskusje odbywające się w raczej wąskim gronie - prawda.Ale to nie jest wina organizatorów .Aktywność obywatelska ograniczająca się do krytykanctwa z równoczesnym twierdzeniem,że to dla dobra partii jest zwyczajnie podła .

PS. Nie chcę z nikim się tu kłocić ale nie będę obojętny wtedy gdy przypina się łatki PO a nie dostrzega poczynań podłej zmiany niszczącej garnitur.

pantg

Postautor: pantg » 30 maja 2017, 5:14

O zatraceniu się niektórych w tej nieustannej krytyce PO świadczy obawa Harry Brown o to, że po upadku pisowskiej władzy... jedna dyktatura zostanie zastąpiona drugą dyktaturą! Jeżeli ktoś w naszej dupowatej PO widzi materiał na dyktaturę, to ja dziękuję za rozsądek w ocenie.
.
Moi kochani przyjaciele, jeżeli już tak bardzo chcemy być ultra przenikliwi i przez to doczępimy się do platformy, to niech ta nasza krytyka PO będzie realna, celna i uzasadniona.
.
W niepisowskich mediach często publicyści na siłę chcą się wykazać swoją obiektywnością i swoją neutralnością, więc w tym celu ci publicyści wymyślają jakiś znak równości między działaniami pisu i działaniami platformy. Ci publicyści jak ognia boją się skrytykować tylko sam pis, dlatego zawsze gdy na jaw w mediach wychodzi któraś z pisowskich patologii, to wtedy na siłę ci publicyści prezentują też jakąś patologię platformy... Owi publicyści zawsze podkreślają, jacy to oni są neutralni i dlatego oni nie tylko w pisie dostrzegają patologie ale też i w PO. Publicyści owi dzięki swojej neutralności, dostrzegają symetrie w łamaniu prawa przez pis i PO! Ja z powodu braku neutralności, nie widzę owej symetri, więc widocznie jestem ułomny.
.
Politycy PO muszą w swych wypowiedziach być ultra ostrożni, bo przewaga propagandowa pisu jest wręcz miażdżącą, dlatego nawet jakiś niewinny gest albo jakaś niewinna wypowiedź kogoś z PO, jest dla pisowskiej zakłamanej propagandy pretekstem do medialnej burzy i totalnej krytyki. Jeszcze przyjdzie na to czas, aby opozycja ruszyła do ofensywy; ale dzisiaj jest jeszcze za wcześnie, bo przewaga medialna pisu jest zbyt ogromna

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 30 maja 2017, 19:11

Marian pisze:Wiesz lepiej niż ja jak głosuje polski suweren...Polski suweren nie głosuje za ale przeciw...

Nie wszyscy i nie zawsze. Osobiście znam kilka osób, które głosowały na Dudę i PiS, "bo chcę pójść wcześniej na emeryturę" lub "bo chcę pińcet plus na dziecko". Nie "przeciw", a "za". Pisowaci wygrali ostatnie wybory dzięki skutecznemu wykorzystaniu obu rodzajów głosujących.

Marian

Postautor: Marian » 30 maja 2017, 21:01

oldHorse pisze:
Marian pisze:Wiesz lepiej niż ja jak głosuje polski suweren...Polski suweren nie głosuje za ale przeciw...

Nie wszyscy i nie zawsze. Osobiście znam kilka osób, które głosowały na Dudę i PiS, "bo chcę pójść wcześniej na emeryturę" lub "bo chcę pińcet plus na dziecko". Nie "przeciw", a "za". Pisowaci wygrali ostatnie wybory dzięki skutecznemu wykorzystaniu obu rodzajów głosujących.

Absolutna prawda :!: :!: :!: Obiecanki też mają wzięcie.

Marian

Postautor: Marian » 07 cze 2017, 20:00

Platforma postanowiła przejść do ofensywy i ruszyła w Polskę na spotkania z mieszkańcami, podczas których ma prezentować program partii. Dzisiaj na Dolnym Śląsku w dyskusjach uczestniczyło 90-cioro parlamentarzystów. W Świdnicy pojawili się posłanki Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Magdalena Kochan oraz posłowie Rafał Grupiński i Janusz Cichoń. Z zaproszenia skorzystało kilkadziesiąt osób, wśród których znaleźli się obok członków i sympatyków PO także członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Beata Moskal-Słaniewska i jej zastępca Marek Suwalski. Obecni byli samorządowcy: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz (PO), Jan Dzięcielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy (PO), wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin oraz wicewójt gminy Świdnica Zbigniew Kanicki. Dużą aktywnością w dyskusji z gośćmi wykazali się radni miejscy ze Świdnicy – Józef Daleszyński, Grażyna Sławińska-Gąska i Albert Gaszyński, a także radny powiatowy Marek Zywer. Błędy Platformie wytykał podczas dyskusji Leszek Mazurek, dyrektor jednej z galerii handlowych, w latach 80-tych XX wieku tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa.
http://swidnica24.pl/poslowie-po-nie-mo ... -odpuscic/

Ja się nie dziwię ;) ;) ;) A Wy ????????

azar

Postautor: azar » 11 cze 2017, 13:02

Mijają lata a tu się nadal nic nie zmienia. W całej rozciągłości popieram proca. To właśnie z nijakości PO zagłosowałem tym razem na Nowoczesną i niestety bardzo się rozczarowałem. Tym niemniej PO w obecnym stanie jest jeszcze gorsza niż przed ostatnimi wyborami. Jeśli nie przeprowadzi merytorycznej dyskusji co jest nie tak, nie nabierze nowej energii, nie zaproponuje ciekawej wizji Polski to będzie latami wisieć na tych 20% tak jak latami wisiał PiS.
Postawa takich ludzi jak Marian czy pantg na tym forum osłabia moją wiarę w to, że PO może jeszcze coś ciekawego wyborcom zaoferować poza anty-Pisem.
Dla was Panowie zacytuję "Rejs". Jakże ponadczasowe są niektóre filmy:
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 11 cze 2017, 16:57

azar pisze:Mijają lata a tu się nadal nic nie zmienia. W całej rozciągłości popieram proca. To właśnie z nijakości PO zagłosowałem tym razem na Nowoczesną i niestety bardzo się rozczarowałem. Tym niemniej PO w obecnym stanie jest jeszcze gorsza niż przed ostatnimi wyborami. Jeśli nie przeprowadzi merytorycznej dyskusji co jest nie tak, nie nabierze nowej energii, nie zaproponuje ciekawej wizji Polski to będzie latami wisieć na tych 20% tak jak latami wisiał PiS.
Postawa takich ludzi jak Marian czy pantg na tym forum osłabia moją wiarę w to, że PO może jeszcze coś ciekawego wyborcom zaoferować poza anty-Pisem.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Uważam że do zwycięstwa gwałtownie jest potrzebna wymiana pokoleń i dopóki do niej nie dojdzie, dopóty nie będzie z tego nic.
Przecież gołym okiem widać że kilku młodych jastrzębi z Borysem Budką czy Rafałem Trzaskowskim na czele, o wiele lepiej sobie z pisowcami radzi, niż coraz bardziej nerwowa pani Kopacz lub Schetyna, w najbardziej nieoczekiwanych momentach szczerzący bez powodu wszystkie zęby.
Nie może tak być aby młodzi wojowali, a starzy tylko czekali w gotowości do skonsumowania owoców zwycięstwa.
Trzeba wreszcie spojrzeć prawdzie w oczy i uczciwie przyznać, że ich czas już przeminął.
- Bo jeśli nie to może się zdarzyć, że do takiego samego wniosku dojdą również pisowcy i jeśli w wymianie pokoleniowej wyprzedzą Platformę, to jej sny o potędze oddalą się na odległość Mgławicy Andromedy, co będzie definitywnie oznaczać jej polityczną śmierć.
- O mały włos do tego nie doszło tuż po wyborach kiedy na scenie politycznej pojawiła się Nowoczesna.
Gdyby Ryszard Petru miał w głowie trochę więcej oleju a trochę mniej ambicji, prawdopodobnie byłoby już po herbacie, a jego partia stałaby się niekwestionowanym liderem na politycznej scenie.
Póki co jak widać, społeczeństwo budzi się z marazmu i być może w niedalekiej przyszłości trzaśnie pięścią w stół aż kurduplowi łeb odskoczy, a wtedy gwałtownie wzrośnie zapotrzebowanie na mądre kierownictwo.
- I oby nie doszło do tego, przed czym już w swoich czasach przestrzegał Napoleon Bonaparte mówiąc:
"Stado baranów prowadzone przez lwa, jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana"
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 cze 2017, 18:51

azar pisze:Mijają lata a tu się nadal nic nie zmienia. W całej rozciągłości popieram proca. To właśnie z nijakości PO zagłosowałem tym razem na Nowoczesną i niestety bardzo się rozczarowałem. Tym niemniej PO w obecnym stanie jest jeszcze gorsza niż przed ostatnimi wyborami. Jeśli nie przeprowadzi merytorycznej dyskusji co jest nie tak, nie nabierze nowej energii, nie zaproponuje ciekawej wizji Polski to będzie latami wisieć na tych 20% tak jak latami wisiał PiS.

Wiele w tym prawdy, choć .Nowoczesna nie była i nie jest dla mnie alternatywą. Mógłbyś przybliżyć powody Twojego rozczarowania?

azar pisze:Postawa takich ludzi jak Marian czy pantg na tym forum osłabia moją wiarę w to, że PO może jeszcze coś ciekawego wyborcom zaoferować poza anty-Pisem.

Niestety trudno wytłumaczyć Marianowi, że jego myślenie, to droga donikąd, a traktowanie każdej krytyki jako "wrażego działania przeciwników" była jednym z istotnych powodów "upadku" Platformy. Pantg, to oddzielny, mocno eklektyczny rozdział.

kruk pisze:Uważam że do zwycięstwa gwałtownie jest potrzebna wymiana pokoleń i dopóki do niej nie dojdzie, dopóty nie będzie z tego nic.
Przecież gołym okiem widać że kilku młodych jastrzębi z Borysem Budką czy Rafałem Trzaskowskim na czele, o wiele lepiej sobie z pisowcami radzi, niż coraz bardziej nerwowa pani Kopacz lub Schetyna, w najbardziej nieoczekiwanych momentach szczerzący bez powodu wszystkie zęby.
Nie może tak być aby młodzi wojowali, a starzy tylko czekali w gotowości do skonsumowania owoców zwycięstwa.
Trzeba wreszcie spojrzeć prawdzie w oczy i uczciwie przyznać, że ich czas już przeminął.

Jakaś autorefleksja? ;)

kruk pisze:- Bo jeśli nie to może się zdarzyć, że do takiego samego wniosku dojdą również pisowcy i jeśli w wymianie pokoleniowej wyprzedzą Platformę, to jej sny o potędze oddalą się na odległość Mgławicy Andromedy, co będzie definitywnie oznaczać jej polityczną śmierć.
- O mały włos do tego nie doszło tuż po wyborach kiedy na scenie politycznej pojawiła się Nowoczesna.
Gdyby Ryszard Petru miał w głowie trochę więcej oleju a trochę mniej ambicji, prawdopodobnie byłoby już po herbacie, a jego partia stałaby się niekwestionowanym liderem na politycznej scenie.

Czy dalej brnięcie w próby przemalowania Platformy w zarumienione kolory anty-Pis-u?

pantg

Postautor: pantg » 11 cze 2017, 19:52

Azar, to pantg i Marian zniechęcają Ciebie do platformy??? Ja nie chcę aby głosowałeś na PO (lub nie) z powodu Mariana lub pantg.
,
Co do wymiany pokolenia na scenie politycznej, to wątpię czy kiedys będzie lepszy premier niż Kopacz!
,
Nie oczekujcie od PO cudow i przespaniałych pomysłow. PO to ugrupowanie wysoce solidne na czas pokoju i do bólu normalne z dobrymi zasadami. Niestety pis rozpalił w kraju wojnę nienawisci,pisowcy domagają się nawet smierci lub więzienia dla swoich przeciwnikow, ale PO potrzebuje czasu aby przestawic się na brutalną wojnę z pisem w obronie swobod, demokracji i wolnosci.

Marian

Postautor: Marian » 11 cze 2017, 20:23

Panowie przedpiścy,
postarajcie sie odróznić krytykę od krytykanctwa - inacze mówiąc :troskliwej rady od takiego typowo polskiego przywalania tym wszystkim którzy mnie nie słuchają...
Co tu ,na forum,można przeczytać ? ...
- PO jest beee...
- ten czy ów polityk PO jest beee
...
I żadnej propozycji,żadnej rady przy tym.
Kogo Wy takim PiSianiem najbardziej cieszycie ?
Co Wy sami robicie by wspomóc PO? No co ?????
Macie uwagi,macie pretensje to skierujcie je pod właściwy adres. PO organizuje cykl spotkań z wyborcami.Idźcie na spotkanie,powiedzcie tam co Wam leży na wątrobie a nie zaśmiecajcie tego forum ślepym i nienawistnym przywalaniem Schetynie i komu tam jeszcze ubierając sie przy tym w szaty zwolennika PO. Nie bądźcie faryzeuszami.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 11 cze 2017, 20:39

Marian pisze:Panowie przedpiścy,
postarajcie sie odróznić krytykę od krytykanctwa - inacze mówiąc :troskliwej rady od takiego typowo polskiego przywalania tym wszystkim którzy mnie nie słuchają...
- PO jest beee...
- ten czy ów polityk PO jest beee
...
Kogo Wy takim PiSianiem najbardziej cieszycie ?
Co Wy sami robicie by wspomóc PO? No co ?????
Macie uwagi,macie pretensje to skierujcie je pod właściwy adres. PO organizuje cykl spotkań z wyborcami.Idźcie na spotkanie,powiedzcie tam co Wam leży na wątrobie a nie zaśmiecajcie tego forum ślepym i nienawistnym przywalaniem Schetynie i komu tam jeszcze ubierając sie przy tym w szaty zwolennika PO. Nie bądźcie faryzeuszami.

Jakbym słyszał głupawych i przerażonych wojskowych politruków, próbujących ratować PZPR w sierpniu 1980 roku.
- Oni też skamleli wtedy, żeby odróżniać krytykę od krytykanctwa i nie "przywalać" Partii, dodając do tego retoryczne pytanie: Kto za tym stoi i komu to służy??? Obrazek
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 cze 2017, 21:05

Marian pisze:Panowie przedpiścy,
- PO jest beee...
- ten czy ów polityk PO jest beee...

Mówisz Marianie, że jak samochodem szapie i skacze na wybojach, to wypomnienie tego jest krytykanctwem, a dopiero uwagę, że trzeba zainstalować dwumasowe koło zamachowe i zamienić wahacze wzdłużne w niezależne wielowahaczowe, można traktować jako krytykę?
Problem w tym, że na forum mało doświadczonych politologów, a główną korzyścią uwag dyskutujących jest informowanie o dostrzegalnych objawach "jazdy".

Wróć do „Platforma Obywatelska”