Wiecie co mnie najbardziej wnerwia u szefa PO?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
kruk

Wiecie co mnie najbardziej wnerwia u szefa PO?

Postautor: kruk » 11 maja 2017, 16:33

Po pierwsze:
Najbardziej mnie u Schetyny wkurza to, że w każdym wystąpieniu pan przewodniczący używa głupawo brzmiącego sloganu cyt: "nie pozwolimy na to", tak jakby od jego pozwolenia cokolwiek teraz w tym kraju zależało. Jeśli się coś tak dobitnie oświadcza to trzeba obietnicy dotrzymać bo jak nie, to powtarzane do znudzenia te same słowa stają się śmieszne i żałosne.
- A przecież nie zdarzył się jak dotąd ani jeden przypadek, by się ktokolwiek buńczucznych słów przewodniczącego PO przestraszył - prawda?
Dziwne że nikt z najbliższego otoczenia szefa, nie zwrócił mu w tej kwestii uwagi.
Druga sprawa:
Nie mogę też pojąć że przewodniczący daje się tak łatwo wkręcać przeciwnikom, którzy tylko czekają, aby odwrócić kota ogonem.
- A tak właśnie odebrałem ostatnią całkiem mądrą inicjatywę Platformy przeprowadzenia z pisowcami merytorycznych debat, według poszczególnych specjalności.
Propozycja nie do odrzucenia, przygważdżająca przeciwników do ściany przy ich lichej wiedzy doświadczeniu i jednoosobowym sterowaniu, która mogłaby być gwarancją wielkiej pisowskiej wpadki i publicznej międzynarodowej kompromitacji.
Po co zatem było dać się wciągać w awanturniczą dyskusję, którą w formie przesłuchania z żądaniem przeprosin, PiS urządził Platformie Obywatelskiej?
Po co było niezbyt pewnie odpowiadać na ich obraźliwe i agresywne pytania oraz wysłuchiwać durnych warunków i żądań?
Padła od PO propozycja a właściwie żądanie debaty i na tym trzeba było poprzestać, całą wynikłą z tego tytułu nerwówkę pozostawiając PiS-owi, który można pokonać jedynie pod warunkiem bezkompromisowości i żelaznej konsekwencji.
Dlaczego te dwie niezbędne do walki cechy stosuje i wykorzystuje tylko partia Jarosława Kaczyńskiego???
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
Zulus

Re: Wiecie co mnie najbardziej wnerwia u szefa PO?

Postautor: Zulus » 11 maja 2017, 17:47

kruk pisze:Po pierwsze:
Najbardziej mnie u Schetyny wkurza to, że w każdym wystąpieniu pan przewodniczący używa głupawo brzmiącego sloganu cyt: "nie pozwolimy na to", tak jakby od jego pozwolenia cokolwiek teraz w tym kraju zależało. Jeśli się coś tak dobitnie oświadcza to trzeba obietnicy dotrzymać bo jak nie, to powtarzane do znudzenia te same słowa stają się śmieszne i żałosne.
- A przecież nie zdarzył się jak dotąd ani jeden przypadek, by się ktokolwiek buńczucznych słów przewodniczącego PO przestraszył - prawda?
Dziwne że nikt z najbliższego otoczenia szefa, nie zwrócił mu w tej kwestii uwagi.

Kruku ale Schetyna mówiąc nie pozwolimy na to mówi że PO nie wyraża zgody na poszczególne złe działania PiS i będzie robić wszystko aby w tych działaniach PiS powstrzymać.

– Jesteśmy razem, by nie dopuścić do koszmaru władzy autorytarnej. Nie pozwolimy na łamanie demokracji, na łamanie praworządności, na łamanie konstytucji. Nie będzie na to naszej zgody – mówił podczas marszu KOD i opozycji szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

- Nie pozwolimy na zabór, na ograniczenie polskiej samorządności, nie pozwolimy na to, żeby PiS, nie mogąc wygrać wyborów w regularny, uczciwy sposób eliminował tych, którzy dla niego są wstydem, bo są dobrymi gospodarzami, bo są politykami niezależnymi – niezależnymi od działaczy PiS – podkreślał. - Zawsze będziemy ich popierać – zapowiedział.

"Nie pozwolimy na to, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński, politycy PiS, mogli pisać kłamliwą narrację historii i wybierać fakty, które są wygodne dla ich politycznej narracji, wygodne dla polityki PiS" - podkreślił Schetyna.

"Nie zgodzimy się na to, ponieważ historia jest jedna, prawdziwa. I nawet, a może przede wszystkim, dlatego, że czasami jest trudna musimy potrafić na nią spojrzeć, musimy potrafić ją czytać, akceptować i tłumaczyć. To jest nasze zobowiązanie wobec następnych pokoleń" - dodał lider PO.
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 11 maja 2017, 18:07

Masz rację.
Tyle tylko że nawracanie w kółko: "nie pozwolimy", "nie zgodzimy się", "nie będzie na to naszej zgody" itp. miałoby jakiś sens, gdybyśmy dysponowali możliwościami uniemożliwiającymi czyjeś zakusy, a nie wyrażanie jedynie pozbawionego jakiejkolwiek mocy sprawczej chciejstwa.
- Czy chociaż raz się zdarzyło, że Schetyna którymś z tych powiedzeń odwiódł PiS od nawet najbardziej niecnych zamiarów?
NIE!!!
- A skoro tak, to jaki ma sens takie wymachiwanie palcem w bucie???

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 11 maja 2017, 18:24

kruk pisze:Masz rację.
Tyle tylko że nawracanie w kółko: "nie pozwolimy", "nie zgodzimy się", "nie będzie na to naszej zgody" itp. miałoby jakiś sens, gdybyśmy dysponowali możliwościami uniemożliwiającymi czyjeś zakusy, a nie wyrażanie jedynie pozbawionego jakiejkolwiek mocy sprawczej chciejstwa.
- Czy chociaż raz się zdarzyło, że Schetyna którymś z tych powiedzeń odwiódł PiS od nawet najbardziej niecnych zamiarów?
NIE!!!
- A skoro tak, to jaki ma sens takie wymachiwanie palcem w bucie???

A jakich sformułowań być chciał aby Schetyna używał? Przecież bycie w opozycji to z reguły negowanie większości rzeczy które robi partia rządząca. Używanie przytoczonych sformułowań przez szefa PO to nie bezpodstawne chciejstwo czy tylko wymachiwanie palcem w bucie ale naturalne prawo sprzeciwu wobec rządzących.
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 maja 2017, 18:46

Zgodzę się z krukiem, że należało postawić kropkę po wysunięciu propozycji debat w odpowiedzi na idiotyczne pytania najwybitniejszej pislamskiej intelektualistki. A w odpowiedzi na żądania wysunąć żądanie "jak nas pocałujecie w żyć".

Co do samego Grzegorza z Wrocławia, to już w innym wątku pisałem, że nie jest to urodzony lider. Na pewno jest sprawnym politykiem z olbrzymim doświadczeniem. Na pewno jest znakomitym organizatorem i potrafi trzymać dyscyplinę. Ale brakuje mu charyzmy i niestety nie jest dobrym mówcą. Na lidera typuję Rafała Trzaskowskiego - to jest gość który może pociągnąć za sobą tłumy. Jest dobrym mówcą z dużą wiedzą, do tego miła aparycja (a to jest ważne przy walce o poparcie!) i ma to coś co widać w oczach jak i mowie ciała. Tylko czy mu się chce i czy wierchuszka PO jest skłonna zaakceptować pana Rafała jako lidera? Warto też mocniej stawiać na Borysa Budkę, który też jest bardzo ciekawą osobą z olbrzymim potencjałem. Nie można również tracić z oczu Krzysztofa Kwiatkowskiego, który jest znakomitym fachowcem i mądrym człowiekiem. Wydaje mi się, że PO mogłoby mu trochę dać więcej wsparcia.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 11 maja 2017, 22:25

Niektórzy w krytykowaniu innych są mistrzami...
A tymczasem...
Partia polityczna ma swoje reguły działania:
-obowiązujące prawo,
-statut,
-przyzwoitość,
-zaufanie wyrażone przez wyborców.
To trzeba szanować...
Nie może tak być,że na byle krytykę byle jakiego bubka przewodniczący partii podawał sie do dymisji.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 maja 2017, 23:00

Marianie, ale nikt nie żąda by Grzegorz z Wrocławia podawał się do dymisji. Niemniej to powinno odróżniać PO od PiS, że ludzie związani z tą partią mogą konstruktywnie skrytykować szefa. To przecież dla dobra jego i partii.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 12 maja 2017, 11:19

HarryBrown pisze:Marianie, ale nikt nie żąda by Grzegorz z Wrocławia podawał się do dymisji. Niemniej to powinno odróżniać PO od PiS, że ludzie związani z tą partią mogą konstruktywnie skrytykować szefa. To przecież dla dobra jego i partii.

Zwłaszcza jeśli ten "szef" potrafi na bardzo ważne tematy zmieniać zdanie dwa razy w tygodniu...Obrazek Obrazek

Marian

Postautor: Marian » 12 maja 2017, 14:04

Szanowni Przedpiścy,
publiczne wytykanie wydumanych błędów przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Z takiej krytyki Schetyna nie wytłumaczy się bo taka krytyka jest bezsensowna,po prostu bezsensowna. Schetyna nad nią nawet nie powinien się pochylać.Tego rodzaju - powiedzmy - krytyka to małostkowośc z gatunku a u was murzynów biją, czyli : szukanie dziury w całym.
Ale taka krytyka opublikowana na łamach partyjnego portalu przynosi korzyść Kłamczyńskiemu i szkody Schetynie i PO ...
Ale... Jeśli macie odmienne zdanie to krytykujcie,krytykujcie ale potem nie miejcie pretensji,że u władzy nadal pozostaje podła zmiana...
Nie wyolbrzymiam ale tego rodzaju krytyki PO przez rzyczliwych zwolenników niewątpliwie przyczyniły sie do przegranych wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 12 maja 2017, 20:08

- Nawet mi się na takie głupie dyrdymały nie chce odpisywać...

Marian

Postautor: Marian » 13 maja 2017, 11:12

kruk pisze:- Nawet mi się na takie głupie dyrdymały nie chce odpisywać...

Chłopie,Ty nie przykrywaj dooperelami z urojonych pretensji do PO i personalnie do G.Schetyny rzeczywistych problemów polskiej polityki...
Czepiasz się Schetyny,czepiasz sie innych prominentnych polityków PO a milczysz gdy chodzi o draństwa wyczyniane przez PiS.
Czego Ty wymagasz od Schetyny?
Czekasz by On zaczął uprawiać politykę w sposób wykraczający poza normy państwa dermokratycznego ?
Czekasz na powrót do polskiej polityki metod Samoobrony i Leppera?
Zacznij wreszcie logicznie myśleć i swoje uwagi kieruj do zainteresowanego/zainteresowanych a nie powielaj ich publicznie bo tym wspomagasz podłą zmianę.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 13 maja 2017, 13:48

Czasami się zastanawiałem kogo ty mi z tym oślim uporem, arogancją i udawaniem wszechwiedzy przypominasz?
- No i wreszcie mnie olśniło.
Otóż przypominasz takich intelektualnych gigantów jak Kaczyński, Macierewicz, czy jawnie umysłowo ociężały Suski, którzy własne niedomagania przypisują przeciwnikom, gotowi nawet o pietruszkę walczyć z nimi na śmierć i życie.
Wiesz czemu dyskusja z tobą nie tylko nie daje żadnej satysfakcji ale jest taka irytująca?
- Ano dlatego, że z tobą nie ma żadnej dyskusji tylko pyskówka, dająca przykre uczucie kłótni z kimś niedorozwiniętym, a to nie jest jak wiadomo ani kulturalne, ani humanitarne...

Marian

Postautor: Marian » 13 maja 2017, 14:03

kruk pisze:Czasami się zastanawiałem kogo ty mi z tym oślim uporem, arogancją i udawaniem wszechwiedzy przypominasz?
- No i wreszcie mnie olśniło.
Otóż przypominasz takich intelektualnych gigantów jak Kaczyński, Macierewicz, czy jawnie umysłowo ociężały Suski, którzy własne niedomagania przypisują przeciwnikom, gotowi nawet o pietruszkę walczyć z nimi na śmierć i życie.
Wiesz czemu dyskusja z tobą nie tylko nie daje żadnej satysfakcji ale jest taka irytująca?
- Ano dlatego, że z tobą nie ma żadnej dyskusji tylko pyskówka, dająca przykre uczucie kłótni z kimś niedorozwiniętym, a to nie jest jak wiadomo ani kulturalne, ani humanitarne...

Dyskutuj merytorycznie a nie odwracaj kota ogonem. Odnieś się -punkt po punkcie - do moich zarzutów .Skomentuj je i udowodnij - jesli potrafisz - że one są bezzasadne.Nie używaj wybiegów erystycznych,odsłoń czoło i udowodnij,że Twoje wieloletnie plucie na PO i na Schetynę jest uzasadnione,że służy Polsce...
Do dzieła Lechu ale ... bez zygzaków.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 13 maja 2017, 15:17

Marian pisze:Dyskutuj merytorycznie a nie odwracaj kota ogonem. Odnieś się -punkt po punkcie - do moich zarzutów .Skomentuj je i udowodnij - jesli potrafisz - że one są bezzasadne.Nie używaj wybiegów erystycznych,odsłoń czoło i udowodnij,że Twoje wieloletnie plucie na PO i na Schetynę jest uzasadnione,że służy Polsce...

Potwierdzają się moje podejrzenia co do podobieństwa do Kaczyńskiego i jego oszołomów.
Jednakże w odróżnieniu od Schetyny nie dam się wkręcić tak jak on i odpowiadać na głupie pytania.
Dla mnie jesteś ofiarą komuny mój chłopcze, której ta wyrwawszy z rąk widły i cepy siłą nauczyła sztuki czytania i pisania.
Oprócz tego jednak trzeba jeszcze myśleć, a tej cechy dramatycznie ci brakuje nasz ty korespondencyjny patryjoto...Obrazek

Marian

Postautor: Marian » 13 maja 2017, 16:45

kruk pisze:
Marian pisze:Dyskutuj merytorycznie a nie odwracaj kota ogonem. Odnieś się -punkt po punkcie - do moich zarzutów .Skomentuj je i udowodnij - jesli potrafisz - że one są bezzasadne.Nie używaj wybiegów erystycznych,odsłoń czoło i udowodnij,że Twoje wieloletnie plucie na PO i na Schetynę jest uzasadnione,że służy Polsce...

Potwierdzają się moje podejrzenia co do podobieństwa do Kaczyńskiego i jego oszołomów.
Jednakże w odróżnieniu od Schetyny nie dam się wkręcić tak jak on i odpowiadać na głupie pytania.
Dla mnie jesteś ofiarą komuny mój chłopcze, której ta wyrwawszy z rąk widły i cepy siłą nauczyła sztuki czytania i pisania.
Oprócz tego jednak trzeba jeszcze myśleć, a tej cechy dramatycznie ci brakuje nasz ty korespondencyjny patryjoto...Obrazek

Nie ma głupich pytań ale są głupie odpowiedzi - co właśnie udowodniłeś,mój stary.

exit

Postautor: exit » 13 maja 2017, 17:45

Moj post gdzies wcielo. Nie wtracajac sie do panow dyskusji mysle ze pan Schetyna jest w porzo gosc tylko ma duzo kolegow co go nie lubia. I dlatego sie miota pan Schetyna od bandy do bandy jak Tomek Gollob.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 maja 2017, 18:59

Grzegorz z Wrocławia nic się nie miota. W ostatnich dniach zapomniał zachować czujność czekistowską. Pewnie dobre wyniki w sondażach i zepchnięcie pislamistów do defensywy w kilku kluczowych miejscach spowodowały u niego zbyt duże rozluźnienie.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 13 maja 2017, 21:54

Nie podoba mi się ta agresja w naszej dyskusji, dlatego prosimy o stonowanie wypowiedzi.
.
Ja nie podzielam opini Kruka, choć dostrzegam też u Schetyny pewne minusy. Ja wolałbym aby to Pani Kopacz przewodziła PO; też widzę jeszcze kilku innych co może by lepiej przewodzili PO niż Schetyna, ale przecież i Schetyna jest politykiem najwyższej klasy, który do tej pory ustrzegł się większych błędów, a widać w nim ogromny potencjał, dlatego jest to pewne, że Schetyna wzorowo obroni rodaków przed pisowskim bezprawiem i poprowadzi naród na suchy brzeg demokracji i praw człowieka.
.
Dzisiaj Polsce nie potrzeba platformy wodzówskiej- obojętnie kto byłby tym wodzem, bo dzisiaj Polsce potrzebny jest szeroki wielki front prawdziwych liderów, którzy by bronili demokracji i swobód na wielu frontach. Kiedyś w Polsce były właśnie takie ugrupowania bez wyraźnego lidera, za to było tam mnóstwo wielkich pomnikowych polityków, którzy zapisali się w chwale w histori narodu. Takimi ugrupowaniami pełnych wielkich liderów były: UW (UD), K L-D, ZCHN, AWS, SLD, a także... PO, choć z biegiem lat dużo tych wielkich liderów z PO odeszło.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 14 maja 2017, 20:50

Wiesz że mam rację tylko się boisz postawić temu kłótliwemu francuskiej baranowi - prawda
???

pantg

Postautor: pantg » 14 maja 2017, 22:41

Kruku, nie możesz mieć racji już z samego faktu nie przyjmowania innych argumentów, oraz z samego faktu wywyższania się ponad drugiego dyskutanta.
.
Co w tym dziwnego, że ktoś ma inne zdanie, oraz co w tym dziwnego, że ktoś się nie z nami nie zgadza?
.
Jestem w szoku z powodu tej ostrej wymiany zdań, a moje zdumienie jest tym większe, że różnica w opiniach jest bardzo mała i w sumie nieistotna. Może dla uspokojenia naszych nerwów i może dla naszej higieny psychicznej, warto abyśmy byli wyrozumiali dla ułomności innych? Nawet gdy ktoś się publicznie błaznuje wygłaszając jakieś absurdalne opinie, to nie zawsze trzeba takiemu brutalnie to wytykać, bo czasami warto przemilczać nasze uwagi.
.
A z drugiej strony, zazdroszczę Krukowi aż takiej pewności w prezentowaniu swoich opini, bo ja mam bardzo często poważne wątpliwości i rozterki

Wróć do „Platforma Obywatelska”