Powitajmy Tuska

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
sciemniacz

Powitajmy Tuska

Postautor: sciemniacz » 30 mar 2017, 9:25

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-tusk-stawi-sie-na-przesluchaniu-w-prokuraturze/sbvg7b3

Byłaby to fajna inicjatywa, gdyby ludzie wyszli powitać Tuska. Nie warto by zorganizować, szanowna partyjna wierchuszko?
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
proc

Re: Powitajmy Tuska

Postautor: proc » 30 mar 2017, 13:23

Też na to wpadłem. :) Wielki wiec poparcie więcej da niż wszelkie marsze KODu, bo przynajmniej wskaże jakiś kierunek.
Oby jednak nie było odwrotnie, bo powitanie Tuskowi może zgotować aktyw PiS.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 mar 2017, 23:56

Szybciej taki pomysł dotrze do wierchuszki na twicie albo fejsie.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 31 mar 2017, 7:50

To wiadomo od wielu, wielu lat. Niestety.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 31 mar 2017, 10:45

Ale sam pomysł jest bardzo dobry. Jakby to Dyzma powiedział - trochę pucu nie zaszkodzi. Przekaz medialny w Polskę i świat by poszedł.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 02 kwie 2017, 6:45

HarryBrown pisze:Ale sam pomysł jest bardzo dobry.

Oczywiście! Schetyna z pękiem biało-czerwonych róż i jeszcze sierotka z wierszykiem. :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 02 kwie 2017, 7:29

To będzie bardziej autentyczne, niż powitanie na wklejonym przez Ciebie obrazku. Nie mówiąc już o adekwatności. W końcu Tusk to zwycięzca. :)
Nihil novi

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 02 kwie 2017, 7:49

proc pisze:To będzie bardziej autentyczne, niż powitanie

O ile procent bardziej? ;)

proc pisze:W końcu Tusk to zwycięzca. :)

Tusk jest normalny. "Wygrana" z idiotą, to też norma, niewymagająca "hucznego powitania" i kwiatów.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 02 kwie 2017, 8:16

Kostyr pisze:O ile procent bardziej? ;)

100%

Tusk jest normalny. "Wygrana" z idiotą, to też norma, niewymagająca "hucznego powitania" i kwiatów.

Wymaga, z politycznych względów.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 02 kwie 2017, 9:12

Mówisz, że Platforma, to takie lustrzane odbicie PiS-u> I choć tutaj prawe, jest lewe, to zasady są niewzruszone? :lol:

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 02 kwie 2017, 9:19

Kostyr pisze:Mówisz, że Platforma, to takie lustrzane odbicie PiS-u> I choć tutaj prawe, jest lewe, to zasady są niewzruszone? :lol:

Tego nie mówię.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 02 kwie 2017, 9:25

Ale zalecanymi zachowaniami, potwierdzasz tę opinię. ;)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 02 kwie 2017, 9:28

Kostyr pisze:Ale zalecanymi zachowaniami, potwierdzasz tę opinię. ;)

To tylko Twoja interpretacja, na którą nie mam większego wpływu, bo skoro ktoś się uprze...
Nihil novi

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 02 kwie 2017, 10:08

Oczywiście, że w większości wypowiedzi to moje interpretacje i opinie. Choć faktem jest, że przedłużenie kadencji na następne 2.5 roku dla Tuska na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej, to była formalność i nikt nie zgłaszał kontrkandydata (nie licząc wyskoku Polski z Saryuszem, ale to było jak zgłaszanie pajaca). Dlatego pomysł "witania Tuska jako zwycięzcy", zwłaszcza w kontekście "witania Szydło", jest ryzykowny. Nie wydaje mi się też, żeby zeznawanie w prokuraturze było dobrym powodem "uroczystego witania".

Właściwiej byłoby na tym forum, pokazanie, że zarzuty stawiane Tuskowi są debilne, a PiS-owcy, jak zwykle, pokazują swoją twarz mściwego idioty.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 02 kwie 2017, 10:34

Ale w tym pomyśle nie chodzi o kontrę do hecy urządzonej przez PiS. Zupełnie o co innego w tym biega. Przywitanie ma na celu pokazanie solidarności z Tuskiem i ukazanie go jako tego, który wciąż stanowi dla PiSu poważne zagrożenie, z którym ta partia ma wielce niekorzystny stosunek zwycięstw do porażek. Udzielenie więc mu wsparcia w zorganizowanej przez PiS imprezie nienawiści, ma zarówno symboliczne, jak i bardzo praktyczne znaczenie. Politycznie nie do przecenienia.
Zwycięstwo Tuska, nawet jeśli oczekiwane, było jednak faktem. Nie mówilibyśmy o nim, gdyby nie akcja partii rządzącej naszym krajem, zmierzająca do jego "uwalenia" - to jest chyba właściwe słowo na określenie intencji kaczystów.
Co do zarzutów, myślę, że przewodniczący sobie poradzi, tym bardziej, że ma u boku Giertycha. :) Niemniej, jeśli chodzi o forum, rozprawiliśmy się już z tymi zarzutami w poprzedniej jego odsłonie, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby uczynić to ponownie.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 03 kwie 2017, 8:23

Kostyr pisze:Oczywiście, że w większości wypowiedzi to moje interpretacje i opinie. Choć faktem jest, że przedłużenie kadencji na następne 2.5 roku dla Tuska na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej, to była formalność i nikt nie zgłaszał kontrkandydata (nie licząc wyskoku Polski z Saryuszem, ale to było jak zgłaszanie pajaca). Dlatego pomysł "witania Tuska jako zwycięzcy", zwłaszcza w kontekście "witania Szydło", jest ryzykowny. Nie wydaje mi się też, żeby zeznawanie w prokuraturze było dobrym powodem "uroczystego witania".

Właściwiej byłoby na tym forum, pokazanie, że zarzuty stawiane Tuskowi są debilne, a PiS-owcy, jak zwykle, pokazują swoją twarz mściwego idioty.

Twoje myślenie jest jak najbardziej prawidłowe. Niemniej uprawianie takiej polityki trafi do bardzo wąskiej grupy społeczeństwa. A w polityce chodzi o to by dotrzeć do jak największej grupy ludzi. Jak życie w naszym kraju pokazuje to generowanie mądrych i merytorycznych przekazów mija się z celem bo zdecydowana większość ludzi nie czyta i nie rozumie. Natomiast świetnie zapamiętuje obrazki jak tłum ludzi witający i wiwatujący. Dlatego nie dziwię się, że Najwyższy Przywódca witał Broszkę po klęsce w Brukseli. Ludzie o klęsce 1:27 zapomną ale we łbach zostanie im obraz Jarosława witającego "zwycięską" Broszkę. Dlatego uważam jak już napisałem wyżej - trochę pucu nie zaszkodzi gdyż nie uśmiecha mi się by pislamstwo wygrało kolejne wybory parlamentarne. Nie ma się co silić na jakieś wyrafinowane intelektualnie metody pozyskiwania mas dopóki obowiązującym systemem jest tzw. demokracja.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 05 kwie 2017, 9:43

Kostyr pisze:Oczywiście, że w większości wypowiedzi to moje interpretacje i opinie. Choć faktem jest, że przedłużenie kadencji na następne 2.5 roku dla Tuska na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej, to była formalność i nikt nie zgłaszał kontrkandydata (nie licząc wyskoku Polski z Saryuszem, ale to było jak zgłaszanie pajaca). Dlatego pomysł "witania Tuska jako zwycięzcy", zwłaszcza w kontekście "witania Szydło", jest ryzykowny. Nie wydaje mi się też, żeby zeznawanie w prokuraturze było dobrym powodem "uroczystego witania".

Żeby przekaz był skuteczny, ma mieć wartość propagandową, a nie merytoryczną.
No i co z tego, że usiądzie w studio telewizyjnym profesór doktór i wykaże niezbicie, jak mu się będzie wydawało, że zarzuty są durne? Naprzeciw zasiądą minister Jaki z koalicji i poseł Andruszkiewicz z opozycji, a jakże, i go u redaktora Rachonia w studio zwyczajnie zneutralizują.
To nie są rządy erudytów, to rządy kaprali.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 06 kwie 2017, 8:24

Naprawdę sądzicie, że Donald Tusk na bialym koniu, jako wybawiciel narodu, to jest ten przekaz, jaki należy wysłać publice?
A nie jest to przypadkiem wyraz bezradności i braku umiejętności, wypatrujący ratunku od Tuska?
Przez najbliższe dwa i pół roku będzie to jeden z bardziej zajętych ludzi i to sprawami Unii. I liczenie, że się zaangażuje w wewnętrzne polskie sprawy, to chciejstwo. Chcecie sprzedawać ściemę?

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 07 kwie 2017, 8:10

Po dzisiejszym przemówieniu pana przewodniczącego Schetyny (szkoda człowieka!), Tusk jest jedynym kołem ratunkowym dla "pokrzywdzonych" przez Prawo i Sprawiedliwość kolesi.
Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie się wezmą za łby obie bandy.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 07 kwie 2017, 8:25

Neumann w lepszym stylu, ale również powtarza pana Schetynę. I jeszcze jedno: halo proc! Słyszysz mnie? Słowo ulubione przez "mądrych" ludzi w Platformie: "nie rozumiecie". I pieprzenie głupot o katastrofie, skoro większość ma lepiej jak za rządów PO. Ale Neumann mi się podoba: strasznie się podnieca swoją gadką, krzykiem chce zaprzeczyć prawdę.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Wróć do „Platforma Obywatelska”