Słabo z Platformą.

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
Kostyr

Re: Słabo z Platformą.

Postautor: Kostyr » 13 mar 2017, 11:13

Marian pisze:nie wiń PO za wadliwie działające forum.Prób jego naprawy podejmowano wiele i wielu /ja też/. Kiedyś psioczyłem tak jak Ty na stan tego forum. Ale... Ale jest jedna niezawodna recepta na jego poprawę.
Recepta ma na imię frekwencja.
Gdyby na tym forum było czynnych kilkuset userów a nie kilku bardziej aktywnych i kilku mniej to naczalstwo PO spojrzałoby przychylnym okiem na nas.Dla kilkunastu w sumie osób szkoda czasu i atłasu. Tak to rozumiem.

No patrz,to zupełnie jak z tym basenem - ciągle narzekali. A to szatnie niezabezpieczone, płytki krzywe, chuligani zaczepiają i ciężko się skacze z trampoliny. No, gdyby ich przychodziło kilka setek, to nawet byśmy im wody do basenu napuścili....

Marian pisze:Co sie tyczy Ściemniacza... Szkoda,że Go tak potraktowałeś.To mądry i mający swoje zdanie user.Mam nadzieję,że zostanie z nami niedobitkami.

Jak ktoś opowiada, że zmieniające się rządy po 89, to skutek uzgodnień przy okrągłym stole, to wybacz, ale trudno taką osobę potraktować poważnie. Co nie znaczy, że to nie był tylko Jego 'wypadek przy pracy'.

Marian

Postautor: Marian » 13 mar 2017, 12:12

Kostyr pisze:
Marian pisze:nie wiń PO za wadliwie działające forum.Prób jego naprawy podejmowano wiele i wielu /ja też/. Kiedyś psioczyłem tak jak Ty na stan tego forum. Ale... Ale jest jedna niezawodna recepta na jego poprawę.
Recepta ma na imię frekwencja.
Gdyby na tym forum było czynnych kilkuset userów a nie kilku bardziej aktywnych i kilku mniej to naczalstwo PO spojrzałoby przychylnym okiem na nas.Dla kilkunastu w sumie osób szkoda czasu i atłasu. Tak to rozumiem.

No patrz,to zupełnie jak z tym basenem - ciągle narzekali. A to szatnie niezabezpieczone, płytki krzywe, chuligani zaczepiają i ciężko się skacze z trampoliny. No, gdyby ich przychodziło kilka setek, to nawet byśmy im wody do basenu napuścili....

Marian pisze:Co sie tyczy Ściemniacza... Szkoda,że Go tak potraktowałeś.To mądry i mający swoje zdanie user.Mam nadzieję,że zostanie z nami niedobitkami.

Jak ktoś opowiada, że zmieniające się rządy po 89, to skutek uzgodnień przy okrągłym stole, to wybacz, ale trudno taką osobę potraktować poważnie. Co nie znaczy, że to nie był tylko Jego 'wypadek przy pracy'.

A wiesz co ?
Ja ponownie zadaję sobie pytanie : Ktoś Ty ?
Co o Tobie wiem :
- Jesteś elokwentny,
- Jesteś erystą wysokich lotów,

Jednego jak dotąd nie wiem :
- Czy Ty rzeczywiście jesteś zwolennikiem PO jakim się prezentujesz,czy jesteś cwanym zielonym ludkiem PiS.Takim zielonym widziałem Cię od początku co zauważyłeś z przytupem gdy w jednym z postów napisałem, że chyba pomyliłem się biorąc Cie za PiS-dywersanta.
Kończąc apeluję :
Kolego,zbastuj - jeśliś autentyczny zwolennik PO lub wynoś się stąd jeśli służysz prezesowi... Poniał?

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 mar 2017, 13:14

Marian pisze:Kolego,zbastuj - jeśliś autentyczny zwolennik PO lub wynoś się stąd jeśli służysz prezesowi... Poniał?

Czyżbyś się obawiał konkurencji u prezesa? Nie ma powodów, nie stanowię dla Ciebie zagrożenia. :mrgreen:

Marian

Postautor: Marian » 13 mar 2017, 13:21

Kostyr pisze:
Marian pisze:Kolego,zbastuj - jeśliś autentyczny zwolennik PO lub wynoś się stąd jeśli służysz prezesowi... Poniał?

Czyżbyś się obawiał konkurencji u prezesa? Nie ma powodów, nie stanowię dla Ciebie zagrożenia. :mrgreen:

Cwany jesteś... :mrgreen:

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 13 mar 2017, 16:21

Kostyr pisze:Masz naście lat i tamte czasy "znasz" z opowieści jedynych prawdziwych niepodległościowców. A w "spisek" wtajemniczeni byli wyborcy, którzy tak, a nie inaczej głosowali, czy to wszystko były "oszustwa wyborcze"? ;)

Z tym "spiskiem", to nieco poniosła Cię wyobraźnia. Był zwyczajny układ, porozumienie, które nie byłoby możliwe, gdyby z jednej strony pod koniec 1988 roku Kiszczak nie wyautował twardogłowych z wpływu na rozmowy, a z drugiej Wałęsa nie odsunął ludzi, których poseł Michnik nazwał kilka lat później"antykomunistami jaskiniowymi", zresztą chyba to było jeszcze przed oficjalnym podjęciem negocjacji. I ja nie mówię, że to źle. Ja mówię, że było jak było. A co do Kaczyńskiego z jednej strony, a Komorowskiego z drugiej - ludzie zmieniali zdanie, co nie pozostawało bez wpływu na ich losy.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 15 mar 2017, 9:07

sciemniacz pisze: I ja nie mówię, że to źle. Ja mówię, że było jak było.

Ściemniaczu, a co ze sobą mają wspólnego gierki w PRL-u z rządami w demokracji?
Twoje 'wnioski' są kompletnie 'od czapy'.
Kogo masz na myśli, mówiąc o 'wyplutych' - marionetki Olszewskiego, czy Kaczyńskiego? Ich system demokracji faktycznie wypluł. Właśnie dlatego dzisiaj Kaczyński usiłuje, z całkiem niezłym rezultatem, zmienić system demokratyczny w dyktaturę, bo nie ma szans w nim zaistnieć.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 15 mar 2017, 18:00

Kostyr pisze:
sciemniacz pisze: I ja nie mówię, że to źle. Ja mówię, że było jak było.

Ściemniaczu, a co ze sobą mają wspólnego gierki w PRL-u z rządami w demokracji?
Twoje 'wnioski' są kompletnie 'od czapy'.
Kogo masz na myśli, mówiąc o 'wyplutych' - marionetki Olszewskiego, czy Kaczyńskiego? Ich system demokracji faktycznie wypluł. Właśnie dlatego dzisiaj Kaczyński usiłuje, z całkiem niezłym rezultatem, zmienić system demokratyczny w dyktaturę, bo nie ma szans w nim zaistnieć.

Odnoszę wrażenie, że z jakiegoś powodu nie chcesz przyznać tego, co jest oczywiste da każdego. Bez porozumienia okrągłego stołu nie byłoby rządów po 1989 roku w takiej formie, w jakiej je znamy. To co było po, stanowi efekt tamtego właśnie porozumienia. Chyba, że istnieje jakaś inna zależność przyczynowa, że nasza demokracja ma inne źródło - w takim razie proszę żebyś je wskazał.
Oczywiście były różne zawirowania, przecież polityka nie jest constans. Beneficjentami porozumienia, nie wchodząc w teorie spiskowe i nieco uogólniając, byli ci, którzy porozumienie zawarli. Nie jest tajemnicą, że tak jak Kiszczak odsunął w 1988 roku twardogłowych od rozmów z opozycją, tak w latach 1986-1987 doszło do poważnych zmian w kierownictwie NSZZ "Solidarność". Do stołu zasiedli więc czerwoni "reformatorzy" z jednej strony, a "konstruktywna opozycja" z drugiej (Kościół pomińmy).
Dla tych, którzy się dogadali był tort - polityka, media, wpływ na gospodarkę. Dla oszołomów był Lesiak i jemu podobni "działający na własną rękę".
Oczywiście, mogło być tak jak piszesz, gdyby ci jaskiniowi antykomuniści, bez dostępu do mediów głównego nurtu (chyba że w ramach egzotyki), bez pieniędzy, bez stanowisk w administracji i ze służbami na karku, jednak wygrali wybory, to by rządzili. W końcu mamy demokrację.
Czy Kaczyński zmienia nam Polskę w dyktaturę? Na pewno odwraca bieguny. Owszem, oni za nic mają praworządność. Owszem, rujnują przyszłe pokolenia. Owszem, kompromitują nas wobec świata. Owszem, sięgają po najobrzydliwszą propagandę, a na szczególne potępienie zasługuje szczucie społeczeństwa na przeciwników.
Niech to co się stało, to będzie nasz wyrzut sumienia i nasza pokuta. Trzeba było dać im sczeznąć już wtedy. Teraz trup wylazł z szafy. I mam wrażenie, że prędko się nie schowa. Nie potrafię sobie wyobrazić w perspektywie kolejnych wyborów parlamentarnych, że mogliby osiągnąć słabszy wynik niż ostatni. Niestety. A to znaczy, że z Platformą będzie słabo.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 15 mar 2017, 18:33

Polityków PO zachęciłbym do przeczytania wywiadu z L.Dornem w ostatnim Newsweeku, gdzie udzielił kilku bardzo przytomnych wskazówek obecnej opozycji w tym i PO. Przede wszystkim samo pyskowanie w mediach wiele nie da. Trzeba zacząć ciężko pracować na dwóch płaszczyznach: (1) opracowanie realnego i przejrzystego programu, (2) wizyty i spotkania z ludźmi zarówno w metropoliach jak i na prowincji (zwłaszcza tam).

A co do okrągłego stołu - bez tego dziś bylibyśmy gdzieś na poziomie KRLD. Bo obalenia komuny siłą i przemocą to można rozpatrywać w kategoriach sci-fi klasy C.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 16 mar 2017, 5:36

HarryBrown pisze:Polityków PO zachęciłbym do przeczytania wywiadu z L.Dornem w ostatnim Newsweeku, gdzie udzielił kilku bardzo przytomnych wskazówek obecnej opozycji w tym i PO. Przede wszystkim samo pyskowanie w mediach wiele nie da. Trzeba zacząć ciężko pracować na dwóch płaszczyznach: (1) opracowanie realnego i przejrzystego programu, (2) wizyty i spotkania z ludźmi zarówno w metropoliach jak i na prowincji (zwłaszcza tam).

Zgadzam się z tym, to byłby trochę powrót do korzeni, budowanie poparcia nie z gabinetów, ale od dołu. Tylko trzeba mieć świadomość, że to praca na lata. Tylko czy komuś się jeszcze chce? I czy ktoś jeszcze potrafi?

Marian

Postautor: Marian » 16 mar 2017, 8:17

sciemniacz pisze:
HarryBrown pisze:Polityków PO zachęciłbym do przeczytania wywiadu z L.Dornem w ostatnim Newsweeku, gdzie udzielił kilku bardzo przytomnych wskazówek obecnej opozycji w tym i PO. Przede wszystkim samo pyskowanie w mediach wiele nie da. Trzeba zacząć ciężko pracować na dwóch płaszczyznach: (1) opracowanie realnego i przejrzystego programu, (2) wizyty i spotkania z ludźmi zarówno w metropoliach jak i na prowincji (zwłaszcza tam).

Zgadzam się z tym, to byłby trochę powrót do korzeni, budowanie poparcia nie z gabinetów, ale od dołu. Tylko trzeba mieć świadomość, że to praca na lata. Tylko czy komuś się jeszcze chce? I czy ktoś jeszcze potrafi?

I : czy nie byłoby to "miotanie pereł przed wieprze" ?

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 16 mar 2017, 8:39

HarryBrown pisze: Trzeba zacząć ciężko pracować na dwóch płaszczyznach: (1) opracowanie realnego i przejrzystego programu, (2) wizyty i spotkania z ludźmi zarówno w metropoliach jak i na prowincji (zwłaszcza tam).

Przecież politycy PO spotykają się z obywatelami zarówno w metropoliach jak i na prowincji gdzie konsultowany jest Program Polska Obywatelska 2.0. który ma przedstawić pomysł partii opozycyjnej na Polskę po 2019 roku. Politycy PO byli już w województwach mazowieckim, lubuskim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, zachodniopomorskim, opolskim czy śląskim. Wczoraj byli w woj. wielkopolskim.

58c04492c6e95wlkp_540_360.png
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 16 mar 2017, 9:06

Zulus, ale mnie nie chodzi o spotkanie raz na ruski rok. To musi być w systemie ciągłym. Społeczeństwo musi widzieć, że członkowie PO są zaangażowani, zdeterminowani i otwarci na dyskusję z ludźmi. Ludzie muszą czuć, że politycy PO chcą służyć społeczeństwu. Może to zabrzmi śmiesznie ale politycy i działacze opozycyjni muszą być jak świadkowie Jehowy czy mormoni - nachalni aż do bólu w szukaniu kontaktu ze społeczeństwem. Dlatego należy zapomnieć o lenistwie.

@Marianie

Wieprze zawsze będą. Ale najważniejszym celem i zadaniem dla obecnej opozycji jest dotarcie do ludzi i uzmysłowienie im, że siedzenie w domu podczas wyborów to gwałt na samym sobie.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 16 mar 2017, 9:55

sciemniacz pisze:Odnoszę wrażenie, że z jakiegoś powodu nie chcesz przyznać tego, co jest oczywiste da każdego. Bez porozumienia okrągłego stołu nie byłoby rządów po 1989 roku w takiej formie, w jakiej je znamy. To co było po, stanowi efekt tamtego właśnie porozumienia. Chyba, że istnieje jakaś inna zależność przyczynowa, że nasza demokracja ma inne źródło - w takim razie proszę żebyś je wskazał.

Oczywiście, że rządy po 89 nastąpiły po okrągłym stole, a nie przed, co nie upoważnia jednak do stwierdzeń, że nasza demokracja ma korzenie w "Okrągłym stole" i jest wynikiem, dotrzymywaniem zapadających wtedy uzgodnień. Co prawda postkomusze i lewackie grupy usiłują to sugerować, a nawet dowodzić, że strona solidarnościowa, opozycyjna, to też byli oni, bo władza zinfiltrowała i sterowała przywódcami opozycji.
Jakoś jednak nie pamiętam takich, którzy dobrowolnie oddają władzę i wywracają ich system (nie licząc Kaczyńskiego w 2007, ale on był przekonany, że wygra, podobnie jak komuchy w 89). Czyżbyś do którejś z tych grup należał?

sciemniacz pisze:Beneficjentami porozumienia, nie wchodząc w teorie spiskowe i nieco uogólniając, byli ci, którzy porozumienie zawarli. Nie jest tajemnicą, że tak jak Kiszczak odsunął w 1988 roku twardogłowych od rozmów z opozycją, tak w latach 1986-1987 doszło do poważnych zmian w kierownictwie NSZZ "Solidarność". Do stołu zasiedli więc czerwoni "reformatorzy" z jednej strony, a "konstruktywna opozycja" z drugiej (Kościół pomińmy).

Myślę, że dosyć trudno by było rozmawiać tym, którzy z jednej strony chcą wyrżnąć opozycję, z tymi, którzy chcieliby wyrżnąć czerwonych, a przynajmniej publicznie to proponowali. Opozycyjne pistolety były też obciążeniem, bo dawały łatwy pretekst do rozprawienia się ze stroną solidarnościową. Dlatego trudno uznać Twój "zarzut" za sensowny. I dlaczego chcesz pomijać Kościół? Nie pasuje do koncepcji czy jakieś obawy?

sciemniacz pisze:Dla tych, którzy się dogadali był tort - polityka, media, wpływ na gospodarkę. Dla oszołomów był Lesiak i jemu podobni "działający na własną rękę".

Kapitalizm i demokracja, to ustrój, który daje możliwości, bez specjalnych wykluczeń, więc kumatym i zasobnym (np. dzięki pożyczkom ;) ) łatwiej o frukta, zwłaszcza jak się pali kukłę Wałęsy, a nie Kiszczaka. Swoją drogą, czy to nie dziwne, że PiS do dzisiaj nie opublikował dokumentów z "szafy Lesiaka"?

sciemniacz pisze:Czy Kaczyński zmienia nam Polskę w dyktaturę? Na pewno odwraca bieguny. Owszem, oni za nic mają praworządność. Owszem, rujnują przyszłe pokolenia. Owszem, kompromitują nas wobec świata. Owszem, sięgają po najobrzydliwszą propagandę, a na szczególne potępienie zasługuje szczucie społeczeństwa na przeciwników.
Niech to co się stało, to będzie nasz wyrzut sumienia i nasza pokuta. Trzeba było dać im sczeznąć już wtedy.

Możesz konkretnie wyjaśnić "co miałeś na myśli"?

PS
Twoje uogólnienia i pomijania bardzo pasują do nicka. ;)

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 16 mar 2017, 10:11

Zulus pisze:Przecież politycy PO spotykają się z obywatelami zarówno w metropoliach jak i na prowincji gdzie konsultowany jest Program Polska Obywatelska 2.0. który ma przedstawić pomysł partii opozycyjnej na Polskę po 2019 roku. Politycy PO byli już w województwach mazowieckim, lubuskim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, zachodniopomorskim, opolskim czy śląskim. Wczoraj byli w woj. wielkopolskim.

Zulusie, policzyłeś ilu ludzi było, w sumie, na tych spotkaniach? Jaki prezentowali przekrój społeczny? Widziałeś na czym polegała ta "dyskusja prezentacyjna"? To "odfajkowanie" aktywności, bez żadnego realnego skutku.

HarryBrown pisze:Zulus, ale mnie nie chodzi o spotkanie raz na ruski rok. To musi być w systemie ciągłym. Społeczeństwo musi widzieć, że członkowie PO są zaangażowani, zdeterminowani i otwarci na dyskusję z ludźmi. Ludzie muszą czuć, że politycy PO chcą służyć społeczeństwu. Może to zabrzmi śmiesznie ale politycy i działacze opozycyjni muszą być jak świadkowie Jehowy czy mormoni - nachalni aż do bólu w szukaniu kontaktu ze społeczeństwem. Dlatego należy zapomnieć o lenistwie.

I właśnie dlatego, w dobie internetu, tak cenny i wygodny jest interaktywny kontakt np. poprzez forum partyjne. Niestety, w najmniejszym nawet stopniu niewykorzystany, a wręcz spełniający rolę odwrotną - zniechęcenia sympatyków do jakiejkolwiek styczności z Platformą. :(

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 16 mar 2017, 10:44

HarryBrown pisze:Zulus, ale mnie nie chodzi o spotkanie raz na ruski rok. To musi być w systemie ciągłym. Społeczeństwo musi widzieć, że członkowie PO są zaangażowani, zdeterminowani i otwarci na dyskusję z ludźmi. Ludzie muszą czuć, że politycy PO chcą służyć społeczeństwu. Może to zabrzmi śmiesznie ale politycy i działacze opozycyjni muszą być jak świadkowie Jehowy czy mormoni - nachalni aż do bólu w szukaniu kontaktu ze społeczeństwem. Dlatego należy zapomnieć o lenistwie.

HB ale politycy PO nie spotykają się z elektoratem raz na ruski rok. Oprócz spotkań w związku z programem gdzie jest objazd całej Polski, działają też kluby obywatelskie PO gdzie na prowincji można spotkać się z politykami PO. Rozumiem że masz większe oczekiwania, ale może poczekajmy, jakie jeszcze pomysły w zakresie aktywności polityków w terenie, ma Schetyna. Jak na razie leniwi politycy PO nie są. ;)

Spotkania w ramach klubów.

C69rKC-WwAAG11K.jpg

C65Tno0W0AEw1f6.jpg

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 16 mar 2017, 10:52

Kostyr pisze:
Zulus pisze:Przecież politycy PO spotykają się z obywatelami zarówno w metropoliach jak i na prowincji gdzie konsultowany jest Program Polska Obywatelska 2.0. który ma przedstawić pomysł partii opozycyjnej na Polskę po 2019 roku. Politycy PO byli już w województwach mazowieckim, lubuskim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, zachodniopomorskim, opolskim czy śląskim. Wczoraj byli w woj. wielkopolskim.

Zulusie, policzyłeś ilu ludzi było, w sumie, na tych spotkaniach? Jaki prezentowali przekrój społeczny? Widziałeś na czym polegała ta "dyskusja prezentacyjna"? To "odfajkowanie" aktywności, bez żadnego realnego skutku.

Nie wiem jak wyglądają spotkania polityków PO z elektoratem bo na takim spotkaniu od dłuższego czasu nie byłem. A Ty byłeś na takim spotkaniu?

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 16 mar 2017, 12:52

Zulus pisze:Nie wiem jak wyglądają spotkania polityków PO z elektoratem bo na takim spotkaniu od dłuższego czasu nie byłem. A Ty byłeś na takim spotkaniu?

Co prawda nie zastąpi to wrażeń z realu, ale sporo spotkań (a przynajmniej jej część) możesz znaleźć na YouTube i coś tam zobaczyć można. Szkoda, że linki do relacji (również transmisji na żywo) nie są rozprzestrzeniane poprzez to forum, cytuję: "jedyne takie forum partyjne". :(

Gdybym nie był, to bym nie upubliczniał problemów takich spotkań, choć jak widać na YT, czy z relacji na fb, mają dosyć różny poziom. Niezależnie od tego docierają do zbyt małej ilości osób, często zdeklarowanych od lat zwolenników, co jest przyjemne, ale specjalnej wartości dodanej nie przynosi, bo przekonywanie przekonanych jest mało efektywne. Osobną sprawą jest docieranie przekazu w "drugą stronę" i wyciąganie wniosków przez polityków z wypowiedzi publiki.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 17 mar 2017, 13:34

Kostyr pisze:
sciemniacz pisze:Czy Kaczyński zmienia nam Polskę w dyktaturę? Na pewno odwraca bieguny. Owszem, oni za nic mają praworządność. Owszem, rujnują przyszłe pokolenia. Owszem, kompromitują nas wobec świata. Owszem, sięgają po najobrzydliwszą propagandę, a na szczególne potępienie zasługuje szczucie społeczeństwa na przeciwników.
Niech to co się stało, to będzie nasz wyrzut sumienia i nasza pokuta. Trzeba było dać im sczeznąć już wtedy.

Możesz konkretnie wyjaśnić "co miałeś na myśli"?

Miałem na myśli to, że gdybyśmy (my, demokraci) różnymi sposobami nie trzymali ich za kołnierze, to by się potknęli o własne sznurowadła już w latach 90-ych i mielibyśmy ten etap za sobą. A tak, zbudowaliśmy im martyrologię. Patriota Kaczyński, a przeciw niemu samo zło - posłuchaj ludzi.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 23 mar 2017, 14:05

sciemniacz pisze:Miałem na myśli to, że gdybyśmy (my, demokraci) różnymi sposobami nie trzymali ich za kołnierze, to by się potknęli o własne sznurowadła już w latach 90-ych i mielibyśmy ten etap za sobą. A tak, zbudowaliśmy im martyrologię. Patriota Kaczyński, a przeciw niemu samo zło - posłuchaj ludzi.

Ściemniaczu, znowu te okrągłe słówka.
- Demokraci? A są już tacy? Czy masz na myśli deklaratywnych, gdzie każdy z nich co innego rozumie przez to pojęcie?
- Trzymanie za kołnierz? Kto, co, jak?
- Potknęli by się o własne sznurowadła? Jak na razie, dzięki Wałęsie, nie zrobili nam tego w 92, co robią dzisiaj. Przyszłość niepewna.
- Martyrologia i patriota Kaczyński? Cóż, jak się chce być za bardzo nowoczesnym, "europejskim", olewając trzon swojego dorobku i tradycji, programowym lewactwem obyczajowym (na tym forum liderem jest moderator), to i taka papierowa, pokracznie wypaczona narodowa tożsamość znajduje zwolenników. Jakiś czas temu była Platforma Obywatelska - prawicowa, gospodarczo nowoczesna, obyczajowo tradycyjna, w obydwu blisko centrum. I miała dobre notowania. Dzisiaj, to coraz bardziej lewackie ugrupowanie, chyba od czasów wprowadzenia palety trojańskiej do PO. Chyli się ku upadkowi, choć nie widać by jej liderzy znaleźli skuteczne remedium - raczej brną dalej w stronę zapaści, co po tym forum doskonale widać.

pantg

Postautor: pantg » 27 mar 2017, 16:09

W PO nie ma sladu lewicowosci, a nawet jest coaz mniej liberalizmu. Od samego początku PO rywaliuje z pisem o bycie pierwszym konserwatystą w kraju i o wspieranie kleru.
,
Jeżeli ktos widzi w PO slady lewactwa (czy liberalizmu), to znaczy że ten ktos jest w amoku! Wiem, że aktualnie Polacy strasznie boją się wszelkiego lewactwa i widzą to lewactwo nawet w zjadanych kanapkach, ale w czasie dyskusji trzeba trzymac się faktow.
,
Moje Wy strachliwe robaczki, co boicie się tak bardzo strszliwego lewactwa- nie lękajcie się bo strach Was zaslepia i odbiera Wam rozum!

Wróć do „Platforma Obywatelska”