Bravo PO,bravo Schetyna!

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Marian

Re: Bravo PO,bravo Schetyna!

Postautor: Marian » 11 sty 2017, 10:13

Schetyna jest wstrzemięźliwym politykiem.Wstrzemięźliwość oparta na rozsądku popłaca.A rozsądku Schetynie nie zabrakło teraz.
Wcześniej nie wykazywał nadmiernego entuzjazmu dla akcji KOD - nie pchał się na trybuny w czasie manifestacji organizowanych przez Kijowskiego uważając,tak myślę,że one służą Kaczyńskiemu jako wentyle bezpieczeństwa.Tak na zasadzie kij ma dwa końce.Ludzie w dobrych nastrojach pochodzą po ulicach,uznają że spełnili swój tak zwany patriotyczny obowiązek a Kaczyński dalej będzie swoje robił.
Teraz jest inna sytuacja.Teraz jest protest w sercu systemu.Jest protest przeciwko burzeniu podstawowych zasad Konstytucji RP.Teraz jest walka o być albo nie być Polski demokratycznej,Polski z trójpodziałem władzy.
Kaczyński dla osiągnięcia celu już zglajszachtował TK a teraz chce to samo uczynić z Sejmem.Schetyna i PO zdecydowanie temu sprzeciwiają się.Inni przywódcy partii opozycyjnych przyjęli inną taktykę-ich sprawa.
Jaki będzie rezultat protestu w wykonaniu PO ? Nie wiem.
Za to wiem,spodziewam się,że jedynie obecny twardy opór posłów przy wsparciu społecznym ostudzi dyktatorskie zapędy politycznego watażki z Żoliborza.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 11 sty 2017, 10:24

MBS pisze:Ale deklaracja !!!!!!!!!!!!! :lol: :D :lol: :D
wzwalić łgarza!!!

No i pojawił się rodak Brudzia Nitrasa i Napieralskiego. Chociaż nie; Napieralski jest przynajmniej facetem bez fanatyzmu ideologicznego. Jedynym gościem jest Grodzki.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Marian

Postautor: Marian » 11 sty 2017, 10:28

Marian pisze:Schetyna jest wstrzemięźliwym politykiem.Wstrzemięźliwość oparta na rozsądku popłaca.A rozsądku Schetynie nie zabrakło teraz.
Wcześniej nie wykazywał nadmiernego entuzjazmu dla akcji KOD - nie pchał się na trybuny w czasie manifestacji organizowanych przez Kijowskiego uważając,tak myślę,że one służą Kaczyńskiemu jako wentyle bezpieczeństwa.Tak na zasadzie kij ma dwa końce.Ludzie w dobrych nastrojach pochodzą po ulicach,uznają że spełnili swój tak zwany patriotyczny obowiązek a Kaczyński dalej będzie swoje robił.
Teraz jest inna sytuacja.Teraz jest protest w sercu systemu.Jest protest przeciwko burzeniu podstawowych zasad Konstytucji RP.Teraz jest walka o być albo nie być Polski demokratycznej,Polski z trójpodziałem władzy.
Kaczyński dla osiągnięcia celu już zglajszachtował TK a teraz chce to samo uczynić z Sejmem.Schetyna i PO zdecydowanie temu sprzeciwiają się.Inni przywódcy partii opozycyjnych przyjęli inną taktykę-ich sprawa.
Jaki będzie rezultat protestu w wykonaniu PO ? Nie wiem.
Za to wiem,spodziewam się,że jedynie obecny twardy opór posłów przy wsparciu społecznym ostudzi dyktatorskie zapędy politycznego watażki z Żoliborza.

---
PS
Przykrywam wpis nie na temat i kolejny raz proszę Sz.Moderację o usunięcie z tego forum usera podpisującego się Przekret .

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 sty 2017, 13:04

Mam nadzieję,że Schetyna z Platformą nie ugną się teraz przed tymi idiotycznymi 'propozycjami' PiS-u. Zgoda na legalne głosowanie budżetu jest niezbywalnym warunkiem przerwania protestu.

Marian

Postautor: Marian » 12 sty 2017, 11:59

Panie Schetyna,Szanowni PlatfOrmersi.
Nie dajcie się nabrać na propozycje PSL.Oni ,PSL,proponują skłonienie p. rezydenta Dudę do podpisania niby budżetu, o który trwa awantura w Sejmie i wysłania go do TK.
Zamuliło sie z głowach tych co składają taką propozycję albo nie znają zapisów tyczących prac TK.
Wysłana dzisiaj do rozpatrzenia ustawa zostanie rozpatrzona z TK za kilka lat i w zgodzie z prawem.

Marian

Postautor: Marian » 12 sty 2017, 12:07

Aaaa,zaszły zmiany :o .Czy to początek rozwiązywania pata ?
Mam nadzieję,że p. rezydent Duda teraz nie podpisze pseudo-budżetu :?:
http://www.tvn24.pl/kryzys-sejmowy-prot ... 348,s.html

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 12 sty 2017, 12:18

A mówiłem, a ostrzegałem - przedszkolak nie powinien iść na solo z Tysonem.

Marian

Postautor: Marian » 12 sty 2017, 12:39

MalexaKrost pisze:A mówiłem, a ostrzegałem - przedszkolak nie powinien iść na solo z Tysonem.

Mylisz Tysona z kaczką :lol: :lol: :lol: .

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 12 sty 2017, 13:17

Hm... W sumie to... jakieś wyjście.
http://www.tvn24.pl/po-zawiesza-protest ... 421,s.html

Platforma zawiesza protest. Bezterminowo. Warunkowo.
- W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest - powiedział w czwartek na konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
/..../
- Zawieszenie protestu Platformy jest warunkowane obecnością mediów w Polsce. To powiedzieliśmy także marszałkowi Kuchcińskiemu. W przypadku próby blokady nałożonej na media w Sejmie, my automatycznie odwieszamy ten protest - podkreślił Neumann.

Platforma składa wniosek o odwołanie marszałka sejmu M. Kuchcińskiego.
Jak dodał, PO "składa też wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego".
- Zła aktywność (Kuchcińskiego - red.), popełniane błędy, zła organizacja pracy Sejmu, zawieszenie Michała Szczerby, doprowadziła do konfliktu i blisko trzydziestu dni konfliktu parlamentarnego i państwowego - wyjaśnił lider PO.

Platforma apeluje do prezydenta
Uważamy dalej i będziemy o tym mówić, że budżet jest przyjęty w sposób wadliwy, że tak naprawdę jest nielegalny - powiedział Schetyna.
- Apelujemy do prezydenta Dudy, żeby go nie podpisywał, bo jeżeli będzie sankcjonował procedurę legislacyjną, która łamie prawo będzie także stawiał siebie w przyszłości w świetle odpowiedzialności za tę decyzję - dodał.

Podsumowanie/refleksja
- Mieliśmy rację. Ten Sejm niepotrzebnie był zwoływany dopóki nie rozwiąże się tego kryzysu parlamentarnego. Kryzys jest jeszcze nie rozwiązany, bo mamy nielegalny budżet w Polsce. To jest wyzwanie i dla rządzących i dla opozycji, żeby starać się wyjść z tego kryzysu, bo to może mieć wielkie reperkusje na przyszłość. PiS nie potrafi sobie z tym poradzić - mówił z kolei szef klubu PO Sławomir Neumann.
Podkreślił, że obecność dziennikarzy w Sejmie jest możliwa dzięki protestowi Platformy Obywatelskiej.
- To jest sukces, to jest powód do zadowolenia. To, że nie udało się uchwalić legalnie budżetu, to jest powód do smutku - dodał.
No, no... dziennikarze też protestowali w swojej sprawie, choć... marnie. No i mimo wszystko... Nowoczesna. Więc ten sukces (hm, na pewno PiS nic nie wywinie? jak długo?) jest wspólny.

Platforma dziękuje za poparcie
Schetyna podziękował również wszystkim, którzy wspierali PO, także partiom opozycyjnym, które wspierały Platformę w proteście.
- Dla nas ważne jest to, że czujemy się jako Platforma Obywatelska partią, która pokazała nieprawidłowości, która wymusiła na rządzącej partii chwilę refleksji i jedną konkretną decyzję - przywrócenie mediów do pracy parlamentarnej. Wolność mediów jest gwarantem wolności obywateli. O wolność mediów, tak jak w latach 80. zawsze będziemy walczyć - podkreślił Schetyna.

Teraz posłowie jadą odpoczywać po proteście - na wniosek PO przerwa w posiedzeniu sejmu do 25.01.

Rzecz nie była do wygrania, gdy po drugiej stronie betonowa ściana. Ale...
I tak Platforma zagospodarowała teren (na dziś). Protest zaczął się od Platformy (wtedy ramię w ramię z PO stanęła Nowoczesna). I protest zamknął się zawieszeniem go przez Platformę (Nowoczesna zagubiła się po drodze, zwłaszcza R. Petru - dziecko we mgle). Dzięki nieczytelnym i niekonsekwentnym zachowaniom, nagłym woltom i niezrozumiałym tłumaczeniom R. Petru... Nowoczesna swój udział w proteście rozmyła. W sumie... na przykład ja nie wiem jakie jest ostateczne stanowisko Nowoczesnej w przedmiotowej sprawie.
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 12 sty 2017, 13:33

Ale może dzięki Ryszardowi posłowie z .N unikną 10 lat odsiadki w dybach ;) Wielki Sędzia wydał dziś wyrok i czeka teraz aż wierni przygotują stosowne papiery.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 12 sty 2017, 16:55

HarryBrown pisze:Ale może dzięki Ryszardowi posłowie z .N unikną 10 lat odsiadki w dybach ;) Wielki Sędzia wydał dziś wyrok i czeka teraz aż wierni przygotują stosowne papiery.

To już przerabialiśmy przez wieki...Zawsze w doopę dostają ci z pierwszej linii a ci w których imieniu ci w pierwszej linii podejmują akcje chowają się po dziurach albo krytykują... Nie,nie oprawców krytykują ale obrońców ich praw ...
Niestety :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 12 sty 2017, 17:06

HarryBrown pisze:Ale może dzięki Ryszardowi posłowie z .N unikną 10 lat odsiadki w dybach ;) Wielki Sędzia wydał dziś wyrok i czeka teraz aż wierni przygotują stosowne papiery.

- Coś mi się wydaje HB że tu nie bardzo można żartować, bo nie każdy się na żartach zna.
Jak sam widzisz, na dowód czego nie trzeba było długo czekać ... :lol:
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Marian

Postautor: Marian » 12 sty 2017, 17:22

Aloes pisze:Rzecz nie była do wygrania, gdy po drugiej stronie betonowa ściana. Ale...
I tak Platforma zagospodarowała teren (na dziś). Protest zaczął się od Platformy (wtedy ramię w ramię z PO stanęła Nowoczesna). I protest zamknął się zawieszeniem go przez Platformę (Nowoczesna zagubiła się po drodze, zwłaszcza R. Petru - dziecko we mgle). Dzięki nieczytelnym i niekonsekwentnym zachowaniom, nagłym woltom i niezrozumiałym tłumaczeniom R. Petru... Nowoczesna swój udział w proteście rozmyła. W sumie... na przykład ja nie wiem jakie jest ostateczne stanowisko Nowoczesnej w przedmiotowej sprawie.

Nie wiem jakiej wygranej oczekiwałaś ? Bo nie wierzę,że wierzyłaś prezesowi,że to był pucz,który miał łobalić waaadzem.
PO podstawiła nogę PiSowi.PiS się potknął pierwszy raz w tej kadencji.Może byłoby inaczej gdyby inne partie opozycyjne poszły ramię w ramię z PO a suweren masowo wsparł ten protest... Stało jak się stało... Wysuwając pretensje / to nie do Ciebie :D / warto zapytać siebie :
- A co ja zrobiłem?
a) Wsparłem czynnie lub co najmniej wirtualnie ?
b) Siedziałem jak mysz pod miotłą ?
c) Nic mnie to nie obchodziło ale teraz to jestem gieroj i przyłożę tym nieudacznikom z PO?

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 13 sty 2017, 16:05

Marian pisze:- A co ja zrobiłem?

- No właśnie - a co Ty zrobiłeś, by teraz robić tu za głos sumienia???

Marian

Postautor: Marian » 13 sty 2017, 19:52

kruk pisze:
Marian pisze:- A co ja zrobiłem?

- No właśnie - a co Ty zrobiłeś, by teraz robić tu za głos sumienia???

Nie psioczyłem na PO - mało ? A były i inne sprawy ale to nie jest tematem wątku.

POzdrawiam Cię :D

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 13 sty 2017, 20:42

Twoje kryteria działalności politycznej i poświęcenia pro publico bono, są najdelikatniej mówiąc zdumiewające.
Jeśli cały Twój patriotyzm ma się sprowadzać do "niepsioczenia" na Platformę Obywatelską nawet wtedy gdy ona na to ze wszech miar zasługuje, to uspiechow żiełaju, bo szczerze mówiąc myślałem, że to i owo Ci się w tej materii zdążyło odmienić.
- No chyba że jesteś pod wrażeniem urody, pięknego głosu i przemądrych tekstów piosenek posłanki Muchy...

Marian

Postautor: Marian » 13 sty 2017, 21:10

kruk pisze:Twoje kryteria działalności politycznej i poświęcenia pro publico bono, są najdelikatniej mówiąc zdumiewające.
Jeśli cały Twój patriotyzm ma się sprowadzać do "niepsioczenia" na Platformę Obywatelską nawet wtedy gdy ona na to ze wszech miar zasługuje, to uspiechow żiełaju, bo szczerze mówiąc myślałem, że to i owo Ci się w tej materii zdążyło odmienić.
- No chyba że jesteś pod wrażeniem urody, pięknego głosu i przemądrych tekstów piosenek posłanki Muchy...

:D :D :D
Patrzmy na swoje wady ...

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 18 sty 2017, 12:48

Marian pisze::D :D :D

Byleby tylko nie były widziane w krzywym zwierciadle, jak to się je starasz przedstawiać... :P

Marian

Postautor: Marian » 18 sty 2017, 16:42

kruk pisze:
Marian pisze::D :D :D

Byleby tylko nie były widziane w krzywym zwierciadle, jak to się je starasz przedstawiać... :P

Nie napiszę Ci,że łżesz bo się zapienisz ze złości a napiszę nie zajmuj się moimi staraniami i powtórzę : Patrzmy na swoje wady ...
POzdrawiam Cię :D .

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 18 sty 2017, 17:01

Marian pisze:
Nie napiszę Ci,że łżesz bo się zapienisz ze złości a napiszę nie zajmuj się moimi staraniami

Z tych samych powodów i ja tobie nie napiszę, że jesteś pierdołowaty, zrzędliwy i niezdolny do jakiejkolwiek samooceny.
Przez jakiś czas myślałem że to tylko ja działam na ciebie jak płachta na byka, ale potem przyszedł okres że prawie w ogóle przestałem pisać, a ty znalazłszy sobie innych przeciwników dalej po staremu darłeś koty z kim się tylko dało.
Doszedłem więc do wniosku że ty już tak po prostu masz, zwłaszcza w kwestii pouczania i narzucania się z tym swoim rzekomym patriotyzmem.
Ale tu masz rację, to nie jest moja sprawa...

Wróć do „Platforma Obywatelska”