Bravo PO,bravo Schetyna!

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Marian

Bravo PO,bravo Schetyna!

Postautor: Marian » 09 sty 2017, 13:14

Bardzo ale to bardzo podoba mi się to,że PO nie dała się wciągnąć w negocjacje z PiS-złodziejem,który okradł dom/polską demokrację a teraz chce negocjować co ma oddać ze skradzionych przedmiotów/zapisów konstytucyjnych...
Bravo jeszcze raz! Z paserem praworządny obywatel nie rozmawia :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Re: Bravo PO,bravo Schetyna!

Postautor: HarryBrown » 09 sty 2017, 13:16

W długim okresie będzie to procentować. Schetyna to nie moja bajka ale widać, że w te klocki to jest dobry gracz.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 09 sty 2017, 13:27

HarryBrown pisze:W długim okresie będzie to procentować. Schetyna to nie moja bajka ale widać, że w te klocki to jest dobry gracz.

Oj,bo się POgniewam :D .
Żartuję .
Ale wiedz,że gdy Grzegorz przyszedł na świat to ja -m.in.-jego Ojcu wręczałem kwiaty i gratulowałem.
Byłem nastolatkiem,Zbigniew - Ojciec Grzegora - był moim wychowawcą klasowym i nauczycielem chemii.
Dwóch nauczycieli ze szkoły średniej zapamiętałem do dzisiaj : polonistę Mariana Wańczowskiego i Zbigniewa Schetynę.
---
A omijając sprawy osobiste zapytam Cię :
Czy zgodziłbyś się na negocjacja z łobuzem,który gwizdnął Twój portfel a złapany na tak zwanym gorącym uczynku proponuje Ci negocjacje na temat: -Co mam Ci oddać?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 09 sty 2017, 15:20

Marianie, w innym wątku już wyraziłem swoje stanowisko ale powtórzę i tutaj. Wiadomo, że do kompromisu musiało i musi dojść ale na pewno nie na warunkach dyktowanych przez gangusów. Petru i PSL zaprzepaścili szansę na zwycięskie wyjście z tego klinczu (stosując sportową nomenklaturę - remis ze wskazaniem). Co nie jest takie bez znaczenia dla wyborców. A tak to mamy sytuację w której gangusy maja listek figowy pt. "przecież opozycja uznała głosowania za ważne".
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 09 sty 2017, 15:31

HarryBrown pisze:Marianie, w innym wątku już wyraziłem swoje stanowisko ale powtórzę i tutaj. Wiadomo, że do kompromisu musiało i musi dojść ale na pewno nie na warunkach dyktowanych przez gangusów. Petru i PSL zaprzepaścili szansę na zwycięskie wyjście z tego klinczu (stosując sportową nomenklaturę - remis ze wskazaniem). Co nie jest takie bez znaczenia dla wyborców. A tak to mamy sytuację w której gangusy maja listek figowy pt. "przecież opozycja uznała głosowania za ważne".

Tak,masz rację- szukają listka figowego .
Do zgody pierwszy wyciągam rękę . Ale tu i teraz ?! Jaka zgoda :?: :!:
Gwizdnęli częśc Konstytucji i teraz droczą się ile mają oddać...Nie uważasz,że to jest wzorcowy okaz paranoi i schizofrenii /w akronimie PiS?/.
Na miejscu PO i Schetyny wypiąłbym na nich rzyć po ślunsku.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 09 sty 2017, 15:39

Uważam, że w tej sytuacji Wódz Naczelny Pislamu znowu na szachownicy oprócz mocniejszych figur (ma rząd, prezydenta itp. itd.) ma coś co dla każdego szachisty jest najistotniejsze - inicjatywę. I w tej sytuacji nie dziwi mnie wzrost notowań poparcia dla reżimu o ponad 4% w stosunku do ostatniego badania (z 22.12) bo wyborcy nie lubią bezkręgowców i patałachów.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 09 sty 2017, 17:21

HarryBrown pisze:Uważam, że w tej sytuacji Wódz Naczelny Pislamu znowu na szachownicy oprócz mocniejszych figur (ma rząd, prezydenta itp. itd.) ma coś co dla każdego szachisty jest najistotniejsze - inicjatywę. I w tej sytuacji nie dziwi mnie wzrost notowań poparcia dla reżimu o ponad 4% w stosunku do ostatniego badania (z 22.12) bo wyborcy nie lubią bezkręgowców i patałachów.

Wyborcy nie chcą/nie potrafią/nie umieją logicznie myśleć - i wsio...
No bo jak można wchodzić w konszachty ze złodziejem,który ukradł a teraz targuje się co ma oddać z tego co ukradł - no jak? Ci,którzy teraz podnoszą słupki sondażowe PiSowi za kilka lat staną w pierwszym szeregu protestujących przeciwko rządom tegoż PiSu.Na moją obecność wśród nich nie mogą liczyć.
Najśmieszniejsi są jednak ci,którzy dali się nabrać na sztuczki prestidigatora z Żoliborza.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 10 sty 2017, 11:13

Marian pisze:
Wyborcy nie chcą/nie potrafią/nie umieją logicznie myśleć - i wsio...
No bo jak można wchodzić w konszachty ze złodziejem,który ukradł a teraz targuje się co ma oddać z tego co ukradł - no jak? Ci,którzy teraz podnoszą słupki sondażowe PiSowi za kilka lat staną w pierwszym szeregu protestujących przeciwko rządom tegoż PiSu.Na moją obecność wśród nich nie mogą liczyć.
Najśmieszniejsi są jednak ci,którzy dali się nabrać na sztuczki prestidigatora z Żoliborza.

Zawsze uważałem, że Schetyna jest jedynym graczem po stronie POgrzebanej partii, który ma szansę w pojedynku z Kaczyńskim. Jego tragedią jest to, iż otoczony jest przez grono dyletantów typu Mucha czy Nitras. Jest ich dość duża liczba, ale przewodniczący Schetyna to mądry człowiek i umie uczyć się od wrogów. Jestem pewien, że najbliższym możliwym terminie pozbędzie się Nitrasów, Szczerbów i kogo tam jeszcze, którzy w Platformie zaczęli marzyć o roli, jaką miał w partii wielki Stefan, czyli harcownika.

Marian pisze: Oj,bo się POgniewam :D .
Żartuję .
Ale wiedz,że gdy Grzegorz przyszedł na świat to ja -m.in.-jego Ojcu wręczałem kwiaty i gratulowałem.
Byłem nastolatkiem,Zbigniew - Ojciec Grzegora - był moim wychowawcą klasowym i nauczycielem chemii.
Dwóch nauczycieli ze szkoły średniej zapamiętałem do dzisiaj : polonistę Mariana Wańczowskiego i Zbigniewa Schetynę.
---
A omijając sprawy osobiste zapytam Cię :
Czy zgodziłbyś się na negocjacja z łobuzem,który gwizdnął Twój portfel a złapany na tak zwanym gorącym uczynku proponuje Ci negocjacje na temat: -Co mam Ci oddać?

Drogi Marianie,
Szacun ze względu na wiek, ale powiedz, gdzie te kwiaty Schetynie - seniorowi wręczałeś: w Polsce czy w Związku Sowieckim?
A ten "łobuz który gwizdnął Twój portfel" to taka POetycka przenośnia made in Marian, odnośnie tego, że "łobuz" ośmielił się wygrać wybory, chociaż według Cadyka miał takie szanse jak zakonnica w ciąży itd?
Jeszcze jedna sprawa: widzę, że jesteś naprawdę wielkim politykiem, bo potrafisz mieć różne zdania w jednej sprawie w zależności od aktualnej sytuacji: na starym forum byłeś jednym z wielu userów niechętnych Schetynie.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Marian

Postautor: Marian » 10 sty 2017, 12:08

Przekret pisze:
Marian pisze:
Jeszcze jedna sprawa: widzę, że jesteś naprawdę wielkim politykiem, bo potrafisz mieć różne zdania w jednej sprawie w zależności od aktualnej sytuacji: na starym forum byłeś jednym z wielu userów niechętnych Schetynie.

Potomku węża i słuchaczu RM ,przestań już pisać pisać pierdoły.
Łżesz,łżesz gorzej niż bura suka.Nigdy nie krytykowałem PO ani jej działaczy.

Moderacjo Szanowna, zróbcie coś z tym osobnikiem,postawcie mu szlaban.

Marian

Postautor: Marian » 10 sty 2017, 12:12

Bravo PO,bravo za konsekwente stanowisko.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 10 sty 2017, 12:17

Przecież czytelnicy Forum pamiętają, jak z swoim mlecznym bratem, niejakim pantg popierałeś wielkiego Stefana po jego wolcie do bandy Misia Kamińskiego! Każdy wie, że wielki Stefan jest zażartym wrogiem przewodniczącego Schetyny. Jeszcze raz powtarzam; Schetyna jest jedynym w PO, który ma kręgosłup moralny. Reszta to klakierzy.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 10 sty 2017, 13:49

Marian pisze:

To nie tylko język nienawiści, ale próba eliminacji zwolennika Przewodniczącego PO na forum tej partii.

MBS

Postautor: MBS » 10 sty 2017, 15:15

Przekret pisze:
Marian pisze:

To nie tylko język nienawiści, ale próba eliminacji zwolennika Przewodniczącego PO na forum tej partii.

Ale deklaracja !!!!!!!!!!!!! :lol: :D :lol: :D
wzwalić łgarza!!!

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 10 sty 2017, 15:38

Brawo Schetyna, który wyczuł wodzusia i trafił go w miękkie podbrzusze.
Chyba po raz pierwszy w tej kadencji Kaczyński usłyszał od kogoś zdecydowane NIE, od czego już chyba zanurzony po szyję w wazelinie odwyknął.
- Otóż mimo posiadanej większości, nieuznanie przez największą opozycyjną partię przegłosowanej w prostacki i jawnie oszukańczy sposób ustawy budżetowej jest dla rządzącej partii bardzo groźnym ciosem, bo oznacza że cywilizowany świat nie będzie chciał z takim rządem poważnie rozmawiać a jeżeli nawet, to patrząc mu uważnie na ręce.
Myślę że tego narcyzowaty kurdupel w żaden sposób nie zniesie.
Nie wiem co się niedługo stanie, ale myślę że w jego narcyzowatym oślim uporze dokonuje się właśnie na oczach wszystkich bardzo poważny wyłom.
Zrozumiał to wreszcie nawet głupio-mądry Petru, zachowujący się ostatnio jak kopnięty w d..ę kundel, któremu lada moment mogą nawiać do PO bardzo mądre i wierne do tej pory dziewczyny.
- O pozostałych dwóch za przeproszeniem "opozycjonistach" nawet nie ma co wspominać, bo szkoda na nich czasu i atłasu....
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

wyrod

Jakie Bravo, niby w imię czego?

Postautor: wyrod » 10 sty 2017, 21:34

Marian, HarryBrown

Panowie, skoro nie chcecie negocjować ze złodziejem czy doprowadzić do kompromisu z gangusami to jak oceniacie okrągły stół? Domniemuję, że jako zdradę stanu.

A wracając na ziemię, to PiS wygrał wybory i nic nie wskazuje na to, żeby mu poparcie spadało, więc może trochę rozsądku a nie bezmyślnego wymachiwania szabelką, która tak naprawdę jest drewnianą zabawką.

Brak obrad Sejmu jest poważnym kryzysem, który w żaden sposób nie przysparza poparcia - i tak słabej - opozycji. Póki co, nikt nie przedstawił żadnego, realnego pomysłu na wyjście z impasu więc może pora coś zaproponować a nie podskakiwać niczym małpa na drucie i pokrzykiwać NIE ... NIE ... NIE ...

kruk

Naprawdę tak nisko oceniasz Kaczyńskiego? Ciekawe, bo to on w ostatnich wyborach - i prezydenckich i parlamentarnych - strzelił w pysk Platformę tak mocno, że aż echem się rozniosło.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 10 sty 2017, 21:48

Kaczyński "strzelił w pysk Platformę" dlatego, że się bardzo głęboko zadekował na czas kampanii wyborczej w jakiejś norze.
PO słusznie przegrała, ponieważ zrobiła w tym kierunku wszystko co tylko było możliwe.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 10 sty 2017, 22:14

wyrod, w 1989 r. to ówczesny reżim przyszedł po prośbie do ówczesnej opozycji by podzielić się odpowiedzialnością i władzą (tak bardzo ogólnie i bez oceniania). A w aktualnej sytuacji to mamy sytuację odwrotną czyli reżim próbuje wykiwać opozycję i wymusić na niej usankcjonowanie swojego bezprawnego działania co w nomenklaturze prawniczej będzie oznaczać współsprawstwo. Ponadto Schetyna słusznie działa mówiąc - nie - bo jak teraz się ugnie, to za chwilę rozbestwiony pislam w gabinecie Naczelnika zmieni np. konstytucję.

Co do machania szabelką to na dziś być może nie ma to już takiej wymowy bo opozycja źle to rozegrała. Niemniej to co robi teraz Schetyna akurat jest szansą by jednak to opozycja znów odzyskała inicjatywę i medialnie wyszła z tego zwycięska. Winą za całe zajście ponosi Kuchciński i jego siostry i bracia w wierze. Problem obecnego reżimu był taki, że w tamtym dniu nie mieli na sali plenarnej swojej większości. Gdyby mieli na stolcu marszałkowym kogoś pokroju Dorna to pewnie nie doszłoby do takiego bajzlu bo znalazłby jakiś sprytny sposób na przytrzymanie obrad do momentu aż nadciągną posiłki. A Kuchciński kiepski jest w każdym calu i stracił panowanie nad posłami ale i sobą samym. A reszta to już efekt beznadziejności Kuchcińskiego oraz nadmiernego narcyzmu Słońca Narodu.

W kwestii Kaczyńskiego - co prawda pytanie skierowałeś do kruka - ale pozwolę sobie na wrzucenie swojego grosza do ogródka. Oczywiście wykazał się wielkim kunsztem, że po przegraniu 8 czy 10 kolejnych wyborów nagle i niespodziewanie wygrał w ciągu kilku miesięcy wybory prezydenckie i parlamentarne. Szacun dla niego nawet jeżeli stosował podłe zagrywki oparte na obłudzie, kłamstwie i pomówieniach. Niemniej jego zwycięstwo niczego dobrego dla Polski nie wniesie bo ten człowiek nie umie rządzić. Jemu rządzenie kojarzy się z robieniem totalnego bajzlu i chaosu.
Homo erectus = jansen21

Marian

Re: Jakie Bravo, niby w imię czego?

Postautor: Marian » 10 sty 2017, 22:36

wyrod pisze:Marian, HarryBrown

kruk

Naprawdę tak nisko oceniasz Kaczyńskiego? Ciekawe, bo to on w ostatnich wyborach - i prezydenckich i parlamentarnych - strzelił w pysk Platformę tak mocno, że aż echem się rozniosło.

Wygrał bo zadawał ciosy poniżej pasa co jak wydaje się lubi polski wyborca.

Awatar użytkownika
Aloes

Re: Bravo PO, bravo Schetyna! (Mam nadzieję)

Postautor: Aloes » 11 sty 2017, 1:13

Mea culpa. Jedno uderzenie wystarczy, bo jeszcze nie wiem czy... nie będę musiała go cofnąć.
Więc tak...
Owszem, widziałam aktywnych, zaangażowanych R. Trzaskowskiego, S. Nitrasa, M. Szczerbę... Nie dostrzegałam w tym proteście... G. Schetyny. A w nim samym - przekonania do tego protestu. I jakoś nie dowierzałam, że Platforma zdzierży. Myślałam, że... pęknie. Że właśnie G. Schetyna na tych młodszych wymusi kapitulację. Nie zachwycały mnie jego apele do A. Dudy (pod publiczkę), deklarowana gotowość do rozmów z J. Kaczyńskim (pod publiczkę). Wydawało mi się, że... Nowoczesna jest bardziej przebojowa, bardziej zwarta. I mimo wszystko bardziej zdolna wykrzesać z siebie jakiś pomysł. Czego u G. Schetyny nie mogłam się dopatrzeć. Tylko... porażającą bierność.
G. Schetyna (co bym o nim nie myślała) to stary wyga. Może się przyczaił i czekał. Aż... R. Petru wystrzela się, aż rozniesie go jego ego. Może chciał przetrzymać J. Kaczyńskiego i ustawić się do jego ostatniej piłki. Może ugiął się przed młodszymi we własnej partii. A może... zmienił zdanie. W każdym razie... najpierw był mało obecny, cedził słówka, takie bez treści. I nagle z dnia na dzień... odzyskał wigor (no, to pojęcie cokolwiek na wyrost, jeśli chodzi o niego), usztywnił się i przemówił twardo. Według mnie, tak powinien mówić od początku. Ale... może chciał zwieść J. Kaczyńskiego. I zaskoczyć go swoją odmową udziału w spotkaniu. Jeszcze wczoraj uważałam, że... powinien na to spotkanie pójść i tam wygłosić "NIE", ustawa budżetowa jest nielegalna (jak i pozostałe). Mimo że w jednym absolutnie zgadzałam się z nim: nic do tego marszałkowi senatu - nie jego parafia; powinien być marszałek sejmu. Jedno co jego (marszałka) nieobecność mogłoby (a i to nie do końca) tłumaczyć, to... "oddanie go do dyspozycji kadr", ale i wtedy powinien być, a obok niego ktoś delegowany na jego następcę. Przyznam, że to wycofanie z obiegu marszałka podsuwało mi myśl, że a nuż... przyparty sytuacją prezes... złożenie M. Kuchcińskiego z tej funkcji może wyciągnąć w rozgrywce jak asa z rękawa. Nic takiego nie nastąpiło i chyba już się na to nie zanosi. M. Kuchciński cudownie odnalazł się i jutro gotów jest stawić się do "pełnienia obowiązków". Nadal nie rozumiem, dlaczego tak lekko przechodzono nad jego nieobecnością przez blisko miesiąc. On powinien tu warować(!) i robić wszystko, by zażegnać konflikt. Tyle że chyba prezesowi nie chodzi o jego zażegnanie. Więc co zamierza, skoro nie zamierza ustąpić? Z jednej strony mam wrażenie, że... trochę rura mu zmiękła. Z drugiej, nie podejrzewam go o chęć ustępstwa.
Ciekawa jestem, czy... G. Schetyna ma jakiś pomysł, strategię, czy jutro będzie żywy spontan.
R. Petru zgrał się. Ostatnio całkiem dobrze w notowaniach szedł on i szła Nowoczesna i... przerąbał sprawę. Myślałam, że (mimo jakichś wpadek i już kiedyś widzianego światełka w tunelu) jest sensowniejszy. Podpadł mi już tym swoim wyjazdem do Portugalii. Zostawił swoich ludzi w sejmie. Pal licho, może mu darują. Ale... jak trzeba nie mieć wyczucia, żeby sobie jechać na wywczasy i uprawiać romanse (co to za polityk, którym rządzi...), kiedy ludzie stoją na mrozie, by wesprzeć - a tak, i jego - protest. A po powrocie ta jego nagła wolta i dziki pęd do spotkania z J. Kaczyńskim, pomysł wniesienia poprawek przez senat. Do czego? Do nielegalnie uchwalonego budżetu? Strasznie zamotał się Ryszard Lwie Serce. Tego, co usiłuje nam wytłumaczyć, za diabła, nie da się pojąć. Cały czas mam wrażenie, że głównie kierowała nim chęć przykrycia tej wpadki z wyjazdem. Że szukał czegoś, co stanie się tematem dnia i w cień usunie tamto "niefortunne zdarzenie", zatrze złe wrażenie. No to... błąd goni błąd. Do tego to jego dzisiejsze wyjście ze spotkania. Na co liczył? Że prezes na tacy mu poda to, czego on chce? I wreszcie apel do G. Schetyny o spotkanie. Z jednej strony... jakby uciekał pod jego skrzydła. Z drugiej niby znów na jego warunkach (choć akurat pomysł poddania pod głosowanie samorozwiązania sejmu nie jest od rzeczy).
I tak Ryszard Lwie Serce stracił zgromadzony wcześniej kapitał, zagrał na G. Schetynę. Musi się szef Platformy szeroko uśmiechać swoim białym garniturem. Ale wychodzi na to, że siedzenie w ciemnym kącie i milczenie popłacało. Przynajmniej na chwilę obecną. Bo czy jutro Grześ błyśnie, nie jest takie pewne. Choć życzę mu (i nam), by jednak Platforma miała jakiś pomysł.

Obrazek
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 11 sty 2017, 8:20

- Otóż to.
Schetyna wyszedł z słusznego założenia, że nie można się układać i dyskutować ze złodziejem na temat, jaką część zagarniętego łupu może sobie przywłaszczyć, a ile powinien oddać.
Tym bardziej że złodziej stosuje dalej własne reguły gry czyli prawo kaduka, wyznaczając do rozmów marszałka Karczewskiego a nie Kuchcińskiego, który kryje się po norach ograniczając się do głupawych półsłówek na wypadek "przyłapania" przez dziennikarzy i pozabijania dyktą wejść do sali kolumnowej.
Wyznaczenie do rozmów marszałka Senatu uważam za szczyt pogardy i arogancji w stosunku do rozmówców, a warto pamiętać że tym razem to Jarosław Kaczyński był tą stroną, która prosiła o spotkanie.

Wróć do „Platforma Obywatelska”