Jeśli nie Platforma to kto / co ?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Adi

Re: Jeśli nie Platforma to kto / co ?

Postautor: Adi » 11 kwie 2018, 16:26

Całość pana argumentów to albo złośliwości ad personam, albo idiotyzmy sprowadzające się do logiki krytykujesz HGW jesteś bolszewikiem, albo sympatykiem PIS-u - no jednak - NIE - i świat jest trochę bardziej złożony.

Tak uważam, że prezydent Warszawy powinna się wytłumaczyć, przed komisją, przed opinią publiczną, dlaczego polityka w sprawie reprywatyzacji była tak mało transparentna, jak to się to działo, że urzędnicy podejmowali tak idiotyczne decyzje, a polityka powinna być transparentna i nie jest to wymóg bolszewików, sądów kapturowych, a pewne przyjęte na świecie standardy, przynajmniej w tym cywilizowanym do którego chcemy aspirować.

Krytycy HGW i stołecznej PO - z ruchów miejskich, niezależnej lewicy mają prawo do informacji publicznej, ma je, także dziennikarz i chyba jest oczywiste, że to HGW ma coś na sumieniu, a nie ludzie, którzy ją krytykują, a jeśli prześledzimy jej zachowanie, to jest to po prostu słabe i miałkie, choćby głośna zapowiedź audytu, po czym wycofanie się gdy sprawa trochę przyschła.

Jak do tej pory nie użył pan jednego argumentu, który odnosiłby się do spraw o których piszemy - przepraszam bardzo, ale mimo mojej anielskiej cierpliwości - taka dyskusja nie ma sensu. Na jakiej podstawie twierdzi pan, że popieram prezesa - bo krytykuje HGW i politykę PO w Warszawie - no ludzie są jakieś granice obłędu !

Uważa pan, że ludzie mają głosować na PO za zaciśniętymi zębami i zatkanym nosem ? Pozwoli pan, że pozostanę przy swoim zdaniu, że standardy to jest coś dla wszystkich o co warto walczyć, a nie nimi cynicznie grać.

Marian

Postautor: Marian » 11 kwie 2018, 17:21

Adi pisze:1.Całość pana argumentów to albo złośliwości ad personam, albo idiotyzmy sprowadzające się do logiki krytykujesz HGW jesteś bolszewikiem, albo sympatykiem PIS-u - no jednak - NIE - i świat jest trochę bardziej złożony.

2.Tak uważam, że prezydent Warszawy powinna się wytłumaczyć, przed komisją, przed opinią publiczną, dlaczego polityka w sprawie reprywatyzacji była tak mało transparentna, jak to się to działo, że urzędnicy podejmowali tak idiotyczne decyzje, a polityka powinna być transparentna i nie jest to wymóg bolszewików, sądów kapturowych, a pewne przyjęte na świecie standardy, przynajmniej w tym cywilizowanym do którego chcemy aspirować.

3.Krytycy HGW i stołecznej PO - z ruchów miejskich, niezależnej lewicy mają prawo do informacji publicznej, ma je, także dziennikarz i chyba jest oczywiste, że to HGW ma coś na sumieniu, a nie ludzie, którzy ją krytykują, a jeśli prześledzimy jej zachowanie, to jest to po prostu słabe i miałkie, choćby głośna zapowiedź audytu, po czym wycofanie się gdy sprawa trochę przyschła.

4.Jak do tej pory nie użył pan jednego argumentu, który odnosiłby się do spraw o których piszemy - przepraszam bardzo, ale mimo mojej anielskiej cierpliwości - taka dyskusja nie ma sensu. Na jakiej podstawie twierdzi pan, że popieram prezesa - bo krytykuje HGW i politykę PO w Warszawie - no ludzie są jakieś granice obłędu !

5.Uważa pan, że ludzie mają głosować na PO za zaciśniętymi zębami i zatkanym nosem ? Pozwoli pan, że pozostanę przy swoim zdaniu, że standardy to jest coś dla wszystkich o co warto walczyć, a nie nimi cynicznie grać.

1.Oooo, tam złośliwości... Trochę cię podszczypuję ale nie z przyczyny,że krytykujesz HGW i PO tylko użytych argumentów , pardon: ich braku cię wyśmiewam.

2.Adi,czy ty uważasz,że każda decyzja podejmowana przez urzędnika winna być ogłaszana publicznie ? Ty potrafisz to sobie wyobrazić ?

3.Na jakiej podstawie twierdzisz, że i chyba jest oczywiste, że to HGW ma coś na sumieniu, Przymykam oko na oksymoron ale zum teufel czemu nie zająkniesz się ani słowem,że reprywatyzacja w Warszawie nie miała i dotąd nie ma żadnych podstaw prawnych.W 2001 roku ustawy reprywatyzacyjnej nie podpisał A.Kwaśniewski - czy twoja lewica, towarzyszu, nie zna powodu dla którego on tego nie zrobił ?
A późniejsza prezydentura L.Kaczyńskiego i rządy jego brata też nic nie zmieniły. I co ty na to, towarzyszu Adi ? Ty na to ani mru mru, ty masz feblik na punkcie HGW i PO . Czy to jest stronniczość,fobia,czy płacą ci za to ? Tyle razy zadawałem ci to pytanie a ty wymigujesz się ruchami miejskimi,Wprost a od siebie ani ani.

4.Jakiego argumentu oczekujesz ? Dla kogo ? Dla osoby która z góry osądza Panią HGW. A osądzasz na podstawie plotek. Krytykujesz jedną jedyną osobę,która jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta.Święcicki, Piskorski,Kaczyński postępowali identycznie ale w krótszym czasie a więc spraw reprywatyzacyjnych było mniej - czy to tak trudno ci pojąć.
Zgadzam się z tobą,że taka dyskusja nie ma sensu bo czy z doktrynerem - jakim jesteś - da się dyskutować ?

5.Ja głosuję na PO bo nie widzę lepszej partii a ludzie głosują według własnej woli tylko niechaj potem nie dziwią się,że ośmiorniczki o wiele,wiele mniej ich kosztowały niż ostatnie nagrody bo się należały.

Adi

Postautor: Adi » 11 kwie 2018, 19:21

Dlatego, że audytu do dziś nie ma, dowody na liczne patologiczne związki polityków PO, urzędników ratusza ( często jednocześnie w obu rolach ), kolejne wątpliwe sprawy i rosnąca patologia w procesie reprywatyzacji, w tym osobista rodzinna reprywatyzacja na bazie dokumentów szmalcowników pożydowskiego mienia, dają mi prawo do formułowania takich zarzutów - przynajmniej w wymiarze moralnym, etycznym, ale jestem zdania, że i karnym, jeślibyśmy się uczciwie zajęli tymi sprawami.

Trudno pracę ruchów miejskich, prasy, w tym długie artykuły dziennikarzy śledczych, głębokie analizy sprowadzać do plotek, pana argumenty są śmieszne, gdy piszę pan - czy ty uważasz,że każda decyzja podejmowana przez urzędnika winna być ogłaszana publicznie ? Jest to po prostu żałosne, jest coś takiego jak informacja publiczna, a jeśli utrudniony dostęp do dokumentów, spraw mieli nawet radni opozycji, coś co jest nie halo - czy dla pana każdy argument jest dobry, by bronić HGW ? Jeszcze raz sięgnijmy do standardów samorządności krajów skandynawskich, Europy Zachodniej, a nie Rosji Putina, czy krajów afrykańskich, informacja publiczna to nie jest przywilej to normalne prawo - opozycji, ruchów miejskich, dziennikarzy.

W końcu za co HGW zwolniła 4 swoich zastępców - skoro było tak dobrze ?

Nie odnoszę się do Piskorskiego, Kaczyńskiego, innych prezydentów, a pana logika budzi u mnie odruch wymiotny. Prezydent Kwaśniewski miał prawo zawetować ustawę i być przeciwnikiem reprywatyzacji, logika rozwiązania tych problemów przez reprywatyzację totalną i oddanie pół Warszawy to dopiero absurd do kwadratu.

Nie wymiguje się - zachęcam pana do jakiejś podstawowej lektury o Warszawie, bo absurd tej dyskusji polega na tym, że gówno pan wie, nic nie czyta, a jednocześnie zarzuca mi kłamstwo, choć część spraw jest ewidentna np pana Waltza i jego dokumentów - co dalej mało ?

Jakim doktrynerem - papuguje pan za mną słowa - których pan nie rozumie.

To proste pytanie pan Waltz wyłudził kamienicę, czy nie - zgodzimy się, że wyłudził, czy nawet to jest dla pana problem, żeby uznać ewidentną
sprawę ? A już to w normalnym kraju skutkowałoby dymisją prezydenta miasta, bo nikt nie kupiłby żadnej przypadkowości.

No tak niskie standardy państwa PiS mają robić za alibi dla chorego funkcjonowania polityków PO.

Marian

Postautor: Marian » 11 kwie 2018, 19:44

Adi pisze:1.Dlatego, że audytu do dziś nie ma,dowody na liczne patologiczne związki polityków PO, urzędników ratusza ( często jednocześnie w obu rolach ), kolejne wątpliwe sprawy i rosnąca patologia w procesie reprywatyzacji, w tym osobista rodzinna reprywatyzacja na bazie dokumentów szmalcowników pożydowskiego mienia, dają mi prawo do formułowania takich zarzutów - przynajmniej w wymiarze moralnym, etycznym, ale jestem zdania, że i karnym, jeślibyśmy się uczciwie zajęli tymi sprawami.

2.Trudno pracę ruchów miejskich, prasy, w tym długie artykuły dziennikarzy śledczych, głębokie analizy sprowadzać do plotek, pana argumenty są śmieszne, gdy piszę pan - czy ty uważasz,że każda decyzja podejmowana przez urzędnika winna być ogłaszana publicznie ? Jest to po prostu żałosne, jest coś takiego jak informacja publiczna, a jeśli utrudniony dostęp do dokumentów, spraw mieli nawet radni opozycji, coś co jest nie halo - czy dla pana każdy argument jest dobry, by bronić HGW ? Jeszcze raz sięgnijmy do standardów samorządności krajów skandynawskich, Europy Zachodniej, a nie Rosji Putina, czy krajów afrykańskich, informacja publiczna to nie jest przywilej to normalne prawo - opozycji, ruchów miejskich, dziennikarzy.

3.W końcu za co HGW zwolniła 4 swoich zastępców - skoro było tak dobrze ?

4.Nie odnoszę się do Piskorskiego, Kaczyńskiego, innych prezydentów, a pana logika budzi u mnie odruch wymiotny. Prezydent Kwaśniewski miał prawo zawetować ustawę i być przeciwnikiem reprywatyzacji, logika rozwiązania tych problemów przez reprywatyzację totalną i oddanie pół Warszawy to dopiero absurd do kwadratu.

5.Nie wymiguje się - zachęcam pana do jakiejś podstawowej lektury o Warszawie, bo absurd tej dyskusji polega na tym, że gówno pan wie, nic nie czyta, a jednocześnie zarzuca mi kłamstwo, choć część spraw jest ewidentna np pana Waltza i jego dokumentów - co dalej mało ?

6.Jakim doktrynerem - papuguje pan za mną słowa - których pan nie rozumie.

7.To proste pytanie pan Waltz wyłudził kamienicę, czy nie - zgodzimy się, że wyłudził, czy nawet to jest dla pana problem, żeby uznać ewidentną
sprawę ? A już to w normalnym kraju skutkowałoby dymisją prezydenta miasta, bo nikt nie kupiłby żadnej przypadkowości.

8.No tak niskie standardy państwa PiS mają robić za alibi dla chorego funkcjonowania polityków PO.

1.https://warszawa.onet.pl/hanna-gronkiew ... ie/0cz57ew :D

2. Zawiadomić prokuraturę. ;)

3. Może spóźniali się do pracy ? 8-)

4. A co dzisiaj jadłeś na obiad ? :mrgreen:

5. Właśnie wymigujesz się . :P

6. Miałbym kogo papugować ?- nie rozśmieszaj mnie. :lol:

7.Nie zgodzimy się bo nie znamy szczegółów,nie znamy §§ ,które złamał. A doniesienia prasowe nie zastępują - jak dotąd - wyroku sądowego :shock:

8.Czy ty nie masz czasem pretensji do PO za nagrody jakich sobie ponadawali twoi pupilkowie z podłej zmiany? :o

Adi

Postautor: Adi » 11 kwie 2018, 21:33

Audyt faktycznie miał miejsce i do mojej wypowiedzi wkradł się błąd, nie mniej był blokowany, aż do wybuchu wielkiej afery z roszczeniami do działek w ścisłym centrum miasta, co do meritum to nawet ten dokument potwierdza argumenty przeciwników ratusza.

Dalsza dyskusja w tym stylu nie ma sensu, tym postem kończę obecność na forum.

Marian

Postautor: Marian » 11 kwie 2018, 22:18

Adi pisze:.

Dalsza dyskusja w tym stylu nie ma sensu, tym postem kończę obecność na forum.

Mam nadzieję,że dotrzymasz słowa. :lol:

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 14 kwie 2018, 18:52

I tak prymitywną metodą wykończył Marian usera Adi`ego, jednego z niewielu na tym Forum nie skażonego fanatyzmem jedynie słusznej i mądrej PO.
Nie dyskutuję z zwolennikami mordowania nienarodzonych.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 14 kwie 2018, 19:36

Za to skażonego bolszewizmem. Czyli jednego bolszewika mniej.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 17 kwie 2018, 13:18

Kolega Pantg skarży się na innym forum. Wklejam Jego skargę jak swoją własną. Pod każdym słowem podpisuję się oburącz. Mam nadzieję,że post nie zostanie wywalony przez (nie)rzyczliwom moderację pod pretekstem ,że to jest tylko cytat bez podania źródła... lub bez pretekstu.
--------------------------------
PanTG pisze :
Ja to wiem już od chyba 4 czy 5 lat, jednak gdy gdzieś o tym napisałem, to mieszano mnie z błotem. Najdziwniej było na forum PO!...
Na forum PO jak nazwa wskazuje, każde dobre słowo o PO było przyjmowane obelgami i z szyderstwem. Na forum PO było nas chyba
aż DWÓCH sympatyków PO. Reszta owszem niby krytykowała pis, ale jeszcze bardziej walili w PO jak w bęben. Największa radość na
forum PO była, gdy w końcu pani Kopacz ustąpiła Schetynie, bo wtedy pani Kopacz była synonimem wszystkiego złego. Och jaka to była
radość, że pani Kopacz w końcu odeszła! Ale szybko zaczęto atakować też Schetynę i od pewnego czasu to "Schetyna musi odejść".
.
Przez parę lat na forum PO tłumaczono mi, że chwaląc PO powoduję pogłębienie patologi w tej PO. Tłumaczono mi, że bezkrytyczne
chwalenie PO powoduje, że coraz mniej ludzi chce głosować na PO. Tłumaczono mi też, że trzeba piętnować "afery i patologie" w PO,
aby PO była uczciwa i bez zakłamania! Przez te wszystkie lata bez przerwy tłumaczono mi, że "buta kroczy przed upadkiem" dlatego
platforma musi przegrać!
.
Gdy w 2015 roku PO przegrała, to wszyscy pisali, że tak musiało się skończyć, bo afery, bo patologia i buta co to kroczy przed upadkiem itd itd.
.
Potem przez pewien czas bohaterem był KOD i Kijowski, ale bardzo szybko na forum PO Kijowski stał się wrogiem nr 1.
.
Reasumując- pisowska propaganda jest zdumiewająco skuteczna. Propaganda pisowska potrafi skutecznie zniszczyć wielkich i uczciwych ludzi.
Jeżeli nawet przeciwnicy pisu są tak bardzo podatni na pisowską zakłamaną propagandę, to mam złe przeczucia co dalej będzie.
.
Gdy przez 8 lat cała Europa podziwiała rząd PO-PSL, gdy dla całej Europy polski rząd budził szacunek i podziw, gdy cały świat brał przykład
z polskiego rządu jak walczyć ze światowym kryzysem, gdy rząd PO-PSL w ciągu 8 lat przebudował nam kraj i fenomenalnie rozruszył gospodarkę,
dzięki czemu wzrost PKB był najwyższy w Europie, to w tym samym czasie w Polsce krzyczano o aferach (gdzie one?), o patologi i o "bucie co kroczy przed upadkiem".

Wróć do „Platforma Obywatelska”