Quo vadis Platformo?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
HarryBrown

Re: Quo vadis Platformo?

Postautor: HarryBrown » 30 sie 2017, 14:27

No to akurat można już uznać za aksjomat w polskiej przestrzeni.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 30 sie 2017, 18:26

Elektorat pisu ma to do siebie, że murem staje za politykami pisu. Zwolennicy pisu twardo bronią polityków pisu nawet w sytuacjach absurdalnych i kryminalnych. Natomiast co robią przeciwnicy pisu? -Przeciwnicy pisu bez przerwy PUBLICZNIE atakują liderów opozycji za nawet wymysły kłamliwej pisowskiej propagandy. Dlaczego liderzy opozycji bez przerwy muszą się tłumaczyć nawet gdy są bez winy? Dlaczego zwolennicy opozycji nie bronią swoich polityków? Ja nie mówię o bronieniu w każdej sprawie, ale chodzi mi o wręcz absurdalne zarzuty, jakie wymyśla zakłamana propaganda pisu! Choćby wyjazd Petru na Maderę? Protest w sejmie był rotacyjny i Petru nie miał wtedy być w sejmie, więc... skąd te ataki na niego? Prezydent Duda w sieci od kilku lat robi wręcz szokujące błędy ortograficze, ale to Komorowski za tylko jeden błąd jest "bulem". Politycy PO od 10 lat bez przerwy się tłumaczą SWOJEMU elektoratowi, a liderzy pisu są wręcz nietykalni! Powtarzam- NIETYKALNI! Niechby to któryś z PO po pijaku chwalił się paniom swoim wielkim ciulikiem... Przez 8 lat swych rządów, PO bez przerwy się tłumaczyła i przepraszała, a teraz ci sami krytykanci i krzykacze jakoś milczą... To się robi wręcz idiotyczne.

Marian

Postautor: Marian » 01 wrz 2017, 8:43

Pantgu, bo wywiecierozumiecie.. Wg Kłamczyńskiego i jego ferajny najgorszą wadą partii opozycyjnych jest to,że one są ... opozycyjne.
To taka filozofia autokratów,dyktatorków,dyktatorów i despotów : Kto nie z nami ten nasz wróg.
Za czasów Pierwszej,mojej Solidarności, nikt nikomu nie zaglądał pod pierzynę,nie sprawdzał czy chodzi do kościoła,czy należy czy nie należy do PZPR,czy ma wujka w Ameryce czy w Związku Radzieckim. Łączył nas wspólny cel .
A dzisiaj ?
Dzisiaj wspólny cel : Polska jest na ostatnim miejscu .Dzisiaj PJN /prezes jest najważniejszy/ i jego nienawiść do tych,którzy nie stoją tam gdzie on stoi.
A zaczęło się od prezydenta Kaczyńskiego,który nagminnie wykraczał poza swoje kompetencje - pamiętny jego wylot do Brukseli by tam zrobić kuku premierowi Tuskowi... Ta kaczyńska polityka ajawampokażężejestempanem skończyła się tragedią pod Smoleńskiem... Obyśmy nie doczekali jeszcze większej --- tfu.tfu ...na P(i)Sa urok.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 wrz 2017, 8:44

- To sa porażające dla nas wyniki - mówi Trzaskowski w RMF FM, komentując nowe sondaże, które dają PiS niemal 40 proc. poparcia, Platformie Obywatelskiej 16 proc.

Przynajmniej dobrze, że nie powiedział "Polacy nic się nie stało..." lub "do wyborów jeszcze 2 lata, więc los musi się odmienić...". Dobrze, że dotarło do niego, że to jest już dramat bo po 2 latach wyniki w sondażach są gorsze od wyniku uzyskanego w wyborach. Pytanie jaki będzie następny krok? Czy dalej będą tylko młócić "PiS to, PiS tamto" czy jednak usiądą i stworzą prosty, przejrzysty i spójny program i zaczną go prezentować Polakom? PO to przecież bogata partia, więc chyba stać ich na wynajęcie profesjonalistów z zakresu kreowania wizerunku oraz politycznego marketingu. Czas na zmianę lidera bo Schetyna inny już nie będzie, a gołym okiem widać że facet nie ma pomysłu ani na kierowanie partią ani rządzenie państwem. Ta partia potrzebuje na czele nie sprawnego urzędnika ale człowieka z wizją, kreatywnego i potrafiącego uwodzić wyborców (jak to robił Tusk i jak to robi - niestety - Kaczyński).
Homo erectus = jansen21

MBS

Postautor: MBS » 13 wrz 2017, 10:11

HarryBrown pisze: Czy dalej będą tylko młócić "PiS to, PiS tamto" czy jednak usiądą i stworzą prosty, przejrzysty i spójny program i zaczną go prezentować Polakom? PO to przecież bogata partia, więc chyba stać ich na wynajęcie profesjonalistów z zakresu kreowania wizerunku oraz politycznego marketingu. Ta partia potrzebuje na czele nie sprawnego urzędnika ale człowieka z wizją, kreatywnego i potrafiącego uwodzić wyborców (jak to robił Tusk i jak to robi - niestety - Kaczyński).

Masz rację, tyle, że dla stworzenia programu trzeba by mieć jako tako opanowaną umiejętność myślenia,
a nie jedynie trwania na posterunku, którego za chwilę i pies z kulawą nogą nie będzie chciał obsikać.
PO zmumifikowała siebie samą. :(

Marian

Postautor: Marian » 13 wrz 2017, 12:56

MBS pisze:
HarryBrown pisze: Czy dalej będą tylko młócić "PiS to, PiS tamto" czy jednak usiądą i stworzą prosty, przejrzysty i spójny program i zaczną go prezentować Polakom? PO to przecież bogata partia, więc chyba stać ich na wynajęcie profesjonalistów z zakresu kreowania wizerunku oraz politycznego marketingu. Ta partia potrzebuje na czele nie sprawnego urzędnika ale człowieka z wizją, kreatywnego i potrafiącego uwodzić wyborców (jak to robił Tusk i jak to robi - niestety - Kaczyński).

Masz rację, tyle, że dla stworzenia programu trzeba by mieć jako tako opanowaną umiejętność myślenia,
a nie jedynie trwania na posterunku, którego za chwilę i pies z kulawą nogą nie będzie chciał obsikać.
PO zmumifikowała siebie samą. :(

No pewnie... Gdybyście byli w PO to byście myśleli za suwerena - bo to taki osioł bezmyślny,byście układali projekty porywające wszystkich wyborców, współrządzilibyście kolejną kadencję...
Ale Was tam,w PO, nie ma i Polska ginie...o rety...
Ej chłopcy,chłopcy coście narobili?
Mogliście chociaż tutaj wypisywać Wasze światłe - oczywista oczywistość- pomysła.
Może by ten Schetyna pouczył się od Was...
Ech,ach,och ... I co teraz ?
Teraz nie pora szukać dochtora.Jedno co w Was podziwiam to umiejętność przywalania ... PO . Jesteście miszczami rytykanctwa nie ustępujecie PiSlamowi.Prezes Polski nie zapomni o Was.

Ps.
Ukłuła Was moja krytyka ? Jeśli tak to dobrze,zaczniecie / może ?/ myśleć. Jeśli nie to przywalajcie dalej najlepszemu koniowi w zaprzęgu opozycji... a daleko zajedziecie...
Ech,ach,och...

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 wrz 2017, 14:11

Tak jest Marianie, masz rację. To że PO ma kiepskie wyniki to wina durnego suwerena i durnych forumowych userów zwanych przez Ciebie krytykantami. A czekanie na ekonomiczny kataklizm, który pochłonie pislam może jeszcze się długo nie ziścić. Właśnie dziś skończyłem lekturę o dwóch geniuszach ekonomii, którzy wieszczyli lat temu kilka, że nastąpi wielki krach. I w tym celu założyli dwa fundusze inwestycyjne mające grać na krachy - jeden na krach w Europie, a drugi na krach w Chinach. Właśnie w tym roku skapitulowali i oddali nędzne resztki swoim inwestorom. A jednym z tych dwóch geniuszy był nasz rodzimy ekonomista (i pisząc geniusz nie szydzę bo faceta bardzo cenię za jego wiedzę i dokonania). Zachowanie a`la Nawałka z meczu z Danią czyli dostajemy wpi...l ale nic nie zmieniamy bo przecież los musi się w końcu odmienić, jest zachowaniem zgubnym. Czasy wojen pozycyjnych odeszły do lamusa w 1918 r. Teraz w strategii liczy się duża mobilność, umiejętność zaskakiwania przeciwnika, niekonwencjonalność w działaniu oraz mimikra (od zwierząt też można czegoś się nauczyć).
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 13 wrz 2017, 19:28

http://www.tvn24.pl/budka-i-tyszka-o-ka ... 551,s.html

Szanowni Panowie Przedpiścy.
Zauważcie - uprzejmie proszę - zachowanie posłów opozycji PO i półopozycji od Kukiza.
Na spotkaniu z - jakby nie było - prezydentem byli uprzejmi,grzeczni,zatroskani o los kraju.
Porównajcie teraz zachowanie podłej zmiany i jej prezesa do tego,o którym oni mówia.

Utyskujecie tu,że PO / Kukiz to nie moja parafia / nie są zdecydowani - czytaj : agresywni / w krytykowaniu podłej zmiany.
Czy Wy - Szanowni Koledzy - chcecie by PO zachowywała się w sposób podobny do zachowania prezesowej partii,która kamienuje / wiem,wiem - przesadzam / prezydenta ze swoich szeregów ?
Owszem,suweren jest żądny krwi ale czemu to POwskie forum ma popierać takiego suwerena - pytam ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 wrz 2017, 20:49

To chyba coś źle zrozumiałeś Marianie. Ja uważam, że PO za dużo czasu poświęca na łajanie pislamistów. A to, że delegacja PO podczas spotkania z Dudą zachowywała się w sposób przykładny i wysoce kulturalny, to raczej nie powinno nikogo dziwić. Ale z jednym się nie zgadzam - za dużo narzekasz na suwerena. Zapominasz, że w polityce suweren jest języczkiem uwagi. To suweren decyduje kto dostanie berło i koronę. Ciągłym narzekaniem i utyskiwaniem na niego na pewno nie podniesiesz słupków poparcia. Suwerena trzeba przekonać by chciał kochać i wielbić Ciebie a nie Zdziśka czy Cześka.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 13 wrz 2017, 22:04

HarryBrown pisze:To chyba coś źle zrozumiałeś Marianie. Ja uważam, że PO za dużo czasu poświęca na łajanie pislamistów. A to, że delegacja PO podczas spotkania z Dudą zachowywała się w sposób przykładny i wysoce kulturalny, to raczej nie powinno nikogo dziwić. Ale z jednym się nie zgadzam - za dużo narzekasz na suwerena. Zapominasz, że w polityce suweren jest języczkiem uwagi. To suweren decyduje kto dostanie berło i koronę. Ciągłym narzekaniem i utyskiwaniem na niego na pewno nie podniesiesz słupków poparcia. Suwerena trzeba przekonać by chciał kochać i wielbić Ciebie a nie Zdziśka czy Cześka.

Pisząc o przykładnym zachowaniu wszystkich posłów opozycji u prezydenta nie wyrażałem zdziwienia. To była cywilizowana forma kontaktów międzyludzkich na tle której zachowanie prezesa na mównicy sejmowej było szczytem chamstwa.Pytałem czy zwolennicy PO akceptują styl zachowania opozycji czy podłej zmiany . Tyle i tylko tyle.
Co się tyczy suwerena... Harry,tutaj już były takie krytyki pod moim adresem ... Ale bez przesady,aż tak wielkiego wpływu na polskiego suwerena to ja nie mam a krytykując koję moje żale z powodu braku poczucia obywatelskości u tegoż suwerena, który słyszy rozsądny głos opozycji ale wybiera populistę Kłamczyńskiego .Niestety...

Wróć do „Platforma Obywatelska”